Цікаві факти про змій

Цікаве про змій

У багатьох релігіях світу змії часто відігравали ключові ролі. В європейській культурі змія є символом мудрості та знань і саме тому вона зображена на символі лікарів. Пропонуємо вашій увазі цікаві факти про змій.

1. Змій можна зустріти практично по всьому світі, вони звісно не живуть на північному та південному полюсі, а також їх немає в Новій Зеландії, Ісландії та Ірландії.
2. Згідно з легендою саме Святий Патрік вигнав усіх змій з острова. Та вчені обгрунтовують відсутність змій в Ірландії тим, що в період, коли змії розповсюджувались по землі ця територія вже була островом.
3. Чим тепліше тіло змії, тим швидше вона перетравлює свою здобич. Як правило, цей процес триває 3-4 дні, але дуже великі змії, такі як анаконда, можуть перетравлювати їжу до кількох тижнів.

Череп змії

4. Змії не може жувати їжу і тому змушені ковтати її повністю. Рот змії дуже пластичний, специфічна форма черепа і не суцільна нижня щелепа дозволяє проковтнути здобич яка може бути в двічі більшою ніж сама змія.
5. У світі налічується більше ніж три тисячі видів змій, з яких близько 750 є отруйними та понад 250 може вбити людину лише одним укусом.
6. На території Європи живе вісі видів отруйних змій, в Африці, Австралії та Америці їх в десять разів більше, а в Азії понад 160 видів.
7. В Бразилії від укусів змій кожного року гине близько десяти тисяч людей, а в Індії понад двадцять тисяч.
8. В Україні через помірний клімат та холодні зими зустрічається лише одинадцять видів змій з яких отруйними є всього п'ять. Це гадюка звичайна, або лісова, носата гадюка, гадюка Ренарда, гадюка Нікольського і степова гадюка яка є найбільш небезпечною в Україні.
9. Анаконда найбільша змія в світі, довжина дорослої особини може сягати дев'яти метрів, а вага понад 250 кілограмів. Завдяки своїм велетенським розмірам вона може полювати навіть на крокодилів та ягуарів.
10. Найбільша змія в Україні та Європі це каспійський полоз (Dolichophis caspius). Це неотруйна змія з довжиною тіла до двох метрів.

Скелет змії

11. В той час як у людини є 24 ребра, скелет деяких видів змій може налічувати більше ніж 400, а ще змії не мають повік, а їх очі захищає лише прозора плівка. Тому зміям доводиться спати з відкритими очима.
12. Більшість змій не шкідливі для людини, вони допомагають регулювати популяцію мишей та щурів і таким чином збалансовують екосистему. Шанси людини померти від удару блискавки в дев'ять разів більші ніж померти від укусу змії.