Цікаві факти про троянди

Цікаве про троянди

Троянди одна з найпопулярніших рослин у світі. Сьогодні вчені виділяють близько ста видів та понад 10 тисяч сортів цих чудових квітів. Рози почали вирощувати близько двох з половиною тисяч років тому і з того часу вони широко розповсюдились по всьому світі. Сьогодні троянди є одним з символів кохання і тому ми підготували для вас найцікавіші факти про ці дивовижні квіти.

1. Розмір квітки троянди залежить від виду і може бути від декількох сантиметрів до понад 25 сантиметрів в діаметрі.
2. Колючки троянд не менш відомі ніж їх квіти. Вони за своєю формою нагадують гачки і служать не лише захистом від травоїдних тварин, а й допомагають рослині чіплятись і як альпініст підніматись по інших рослинах вгору до сонця.
3. Завдяки розвитку селекції сьогодні існує безліч відтінків квітів троянд. Широко розповсюджені білі, жовті, бордові, оранжеві та червоні квіти, але в природі не існує чорних чи синіх троянд.

Плід троянди шипшина

4. В троянди ягодоподібні плоди, які вчені називають загальною назвою шипшина.
5. Дикі рози в природі мають всього п'ять пелюсток, більша їх кількість є результатом культивації та штучного виведення сортів.
6. Мало кому відомо що серед багатьох видів роз є навіть вічнозелені рослини які широко розповсюджені в Південно-Східній Азії.
7. Троянди широко використовують в парфумерії. Для виготовлення парфумів застосовують масло троянди, до речі щоб синтезувати грам масла переробляють близько двох тисяч квітів.