Цікаві факти про Сонце

Цікаве про Сонце

Сонце це зірка в центрі нашої Сонячної системи і саме воно відповідає за клімат та погодні умови на Землі, це велетенський термоядерний реактор, який є джерелом енергії і тепла для підтримки життя на нашій планеті.

1. У порівнянні з головним небесним світилом наша планета дуже крихітна. Площа поверхні Сонця в 11 990 разів більша ніж площа Землі, а боєм в 1.3 мільйони разів більший, тобто в середині Сонця можна помістити 1300000 таких планет як Земля.
2. Маса Сонця приблизно в 330000 разів більша ніж маса Землі, крім того воно містить 99,86% маси всієї Сонячної системи.
3. Сонце це гігантська куля з плазми, яка майже на три чверті складається з водню і близько чверті з гелію. До його складу також входить кисень, сірка, магній, кремній, вуглець, залізо, неон та азот, але загальна маса цих елементів становить менше ніж 2%.

Внутрішня будова нашого Сонця

4. Сонце має майже ідеальну сферичну форму. Враховуючи його гігантські розміри різниця між полярним і екваторіальним діаметрами лише близько десяти кілометрів.
5. Сонце постійно генерує величезну кількість енергії в результаті ядерного синтезу і температура в середині цього космічного реактора температура сягає п'ятнадцяти мільйонів градусів Цельсія. На поверхні температура нижча і становить близько 5600 градусів.
6. Світло від Сонця до Землі прямує близько восьми хвилин. Хоч цій енергії щоб подолати в середньому 150 мільйонів кілометрів потрібно всього декілька хвилин, пройшло мільйони років з часу коли вона була утворена в ядрі і вивільнена з поверхні сонця.
7. Оскільки Земля рухається навколо Сонця по еліптичній орбіті, відстань між Землею та Сонцем варіюється від 147 до 152 мільйонів кілометрів. Ця відстань називається Астрономічною одиницею (Astronomical Unit або скорочено AU).
8. Вік Сонця становить близько 4,6 мільярда років і за цей час воно використало близько половини водню, але запасів вистачить ще приблизно на 5 мільярдів років. Сьогодні наше світило можна класифікувати як зірку головної послідовності або Жовтий карлик.
9. Сонце має дуже сильне магнітне поле і спалахи та сонячні плями на його поверхні це прояви магнітних бур. В сонячних плямах магнітні лінії скручуються та обертаються, так само, як торнадо на Землі.