Цікаві факти про Фобос і Деймос

Всі Факти про супутники Марса

Фобос і Деймос це два супутники Марса. Більший супутник Фобос щільно вкритий кратерами і вздовж його поверхні можна розгледіти специфічні смуги та борозни які є шрамами від зіткнень у далекому минулому. Його менший брат Деймос також має безліч кратерів і обоє вони утворені зі скелястої породи.

1. Супутники Фобос і Деймос названі на честь імен синів бога війни Ареса (Марса), які в стародавніх міфах супроводжували його на полі бою.
2. Згідно з припущеннями вчених Фобос і Деймос колись були частиною багатьох об'єктів які кружляли навколо Марса, на ранніх етапах формування Сонячної системи. Друга теорія припускає що супутники можуть бути захопленими гравітацією Червоної планети мільйони років тому астероїдами.
3. Ні Фобос, ні Деймос не мають атмосфери. Вони дуже малі і їх гравітаційні сили занадто мізерні щоб утримати будь які гази у вигляді атмосфери.

Розміри Місяця, Фобоса та Деймоса

4. Обоє супутників мають неправильну, несферичну форму, що робить їх схожими на астероїди C-типу.
5. Деймос має більш гладку поверхню, хоч і на його поверхні є декілька кратерів. Найбільші з них названі на честь письменників 19-го століття Свіфт і Вольтер. На Фобосі більш різноманітний рельєф і багато найбільш особливих об'єктів на його поверхні названі на честь місць з твору Джонатана Свіфта «Подорожі Гуллівера».
6. Якщо поглянути на Деймос з поверхні Марса, навіть коли він у повні, ви побачите невелике небесне тіло яке за яскравістю схоже на Венеру яку спостерігають з Землі.
7. Орбіта Фобоса і Деймоса постійно наближується до поверхні планети та зрештою протягом декількох десятків мільйонів років вони будуть розірвані гравітаційними силами Марса. Вчені припускають що в результаті цього руйнування в Червоної планети можуть утворитись кільця.