Цікаві факти про весілля в Індії

Цікаве про весілля в Індії

Весілля у будь-якого народу — це яскрава, весела та незабутня подія. Якщо згадувати про екзотичні традиції та обряди на весіллях то обов'язково варто виділити індійське весілля. Тільки тут є така різноманітність незвичних ритуалів, пов'язаних з цією світлою подією.

1. За давніми індійським звичаям нареченого для нареченої колись вибирали виключно батьки. Хоч цей звичай не настільки популярний як сотні років тому, в деяких віддалених районах Індії навіть сьогодні дівчина не може сама вибрати собі нареченого.
2. У тамільських брахманів наречений під час весілля удає немов він зовсім не хоче одружуватись. Батько та інші родичі нареченої всіляко його переконують, а молодий весь час відмовляється. Зрештою нареченого у весільну залу заводять його найближчі друзі.
3. Серед деяких індійських громад є традиція викрадення нареченої. Зі згоди батьків молодої, наречений її викрадає і приховує від родичів близько року. Лише після цього відбувається церемонія шлюбу.
4. Індію вважають батьківщиною весільного контракту. Саме тут, в Південній Індії, сотні років тому з'явився звичай підписання документу між батьками молодих, що підтверджує договір про шлюб між двома сім'ями.

Мистецтво мехенді

5. До весілля наречена хною розфарбовує традиційними візерунками руки та ноги. Чим яскравіші та вишуканіші малюнки, тим більше вона буде любити свого чоловіка. Також за традицією доки малюнки з хни залишаються на руках молодій їй заборонено займатись хатньою роботою.
6. У Північній Індії, під час церемонії, молодий весь час знаходиться за квітковим покривалом. Вважається що завіса захищає від лихого ока і лише батькам нареченої дозволено поглянути на молодого, щоб переконатись, що він не самозванець.
7. Після індійської церемонії одружена наречена повинна ввійти в будинок свого чоловіка з правої ноги. Також біля порогу навмисно ставлять горщечок з рисом, який вона традиційно повинна перевернути. За традицією чим більше рису висипиться з горщика тим щасливішою буде новоспечена сім'я.
8. У Панджабі традиційно під час весілля викрадають взуття нареченого, а після церемонії одруження молодий зобов'язаний його викупити.