Цікаві факти про печінку людини

Все цікаве про печінку

Навіть сьогодні ми не знаємо всього про функціонування людського організму. Один з найзагадковіших органів - печінка. По-перше, це найбільший внутрішній орган, по-друге, він забезпечує цілу низку життєво важливих функцій. Давайте розглянемо деякі цікаві факти про такий важливий орган.

1. Наша печінка здатна виконувати близько трьохсот складних та дуже важливих функцій одночасно. Зокрема відповідає за подачу вітамінів та глюкози в мозок, бореться з інфекціями та зберігає поживні речовини.
2. Вона отримує і накопичує вітаміни, а також в печінці міститься велика кількість заліза, яке вона стабільно постачає організму.
3. В печінці завжди міститься 10% від загальної кількості крові в нашому організмі.

Печінка людини

4. Печінка працює як специфічний фільтр, який очищає кров від шкідливих речовин, які надходять з повітря та їжі. Вона фільтрує близько півтора літра крові щохвилини та саме тому дуже страждає від шкідливого впливу алкоголю та наркотиків.
5. Печінка відповідає за вироблення жовчі. Жовч дуже важлива, оскільки вона допомагає нам перетравлювати їжу. Саме жовчу виводиться більшість токсичних речовин з нашого організму.
6. До народження людини, коли плід перебуває на рівні ембріона, печінка відіграє роль кровотворного органу.
7. Наша печінка має надзвичайну здатність до самовідновлення, що робить можливим операції по донорській пересадці печінки.
8. Оскільки їжа, яку ми вживаємо не має достатньої кількості білка для нормальної роботи нашого організму, печінка виробляє свій власний білок.
9. Стародавні греки вважали, що печінка є органом в якому містяться всі людські емоції.