Цікаві факти про яйцеклітину

Цікаве про яйцеклітину

Чи можете ви уявити собі світ, позбавлений хліба? Ми також не можемо. Хліб не знає культурних кордонів, це, мабуть єдина їжа, яку вживають люди будь-якої раси, культури і релігії. Хліб — всесвітній знак миру. Сподіваємось наші факти відкриють вам новий погляд на хліб.

Зародження нової людини було темою для роздумів задовго до того, люди зрозуміли та дослідили процес запліднення.

Протягом тривалого часу, вчені вважали, що жінка народжується з кінцевою кількістю яйцеклітин, тобто всі яйцеклітини в жіночому тілі формуються ще в утробі матері і їх кількість не збільшується після народження. Та недавні дослідження перевернули цю теорію з ніг на голову. Вченим вдалось виявити новий тип стовбурових клітин які містяться в людському яєчнику, і згідно з дослідженнями саме вони мають можливість формувати нові яйцеклітини протягом всього репродуктивного віку жінки.
Як не дивно та людська яйцеклітина одна з найбільших клітин в жіночому організмі. І хоч за розміром її можна порівняти з піщинкою та фактично її можливо розгледіти навіть неозброєним оком. До порівняння людська яйцеклітина в чотири рази більша ніж клітина шкіри.

Будова людської яйцеклітини

Яйцеклітині потрібно досить багато часу. щоб дозріти. Більша частина яйцеклітин в яєчниках залишаються в незрілому стані. Вони можуть перебувати в стані спокою протягом багатьох років чи навіть десятиліть, перш ніж почнуть дозрівати. Орієнтовно за 150 днів до звільнення з яєчника яйцеклітина отримує потрібний сигнал, який стимулює останній процес дозрівання. Велика частина яйцеклітин в жіночому тілі ніколи не розвиватимуться.
Після звільнення з яєчника яйцеклітина живе від 12 до 24 годин. Якщо за цей час яйцеклітина не буде запліднена то вона розчиняється та виводиться з організму.
В десяти випадках зі ста з яєчника виходить дві або більше яйцеклітин. В такому випадку, якщо дві яйцеклітини запліднюються народжуються двійнята. Близнюки народжуються, якщо з одної яйцеклітини утворюється два ембріони.