Цікаві факти про помідори

Цікаві факти про томати

Ми підібрали для вас 10 цікавих фактів про помідори тому, що сьогодні важко уявити собі без них наш стіл, але далеко не завжди вони були таким популярним атрибутом європейської кухні, ще двісті років тому наші предки вважали їх отруйними та використовували переважно лише як декоративну рослину.

1. В Україні помідор однорічна рослина, проте в тропічних регіонах він може рости та плодоносити кілька років. Мало кому відомо, що згідно з ботанічною класифікацією помідор — ягода.
2. В помідорах дуже багато вітамінів А і С, а також вони багаті на антиоксиданти та мікроелементи такі як кальцій та калій.
3. Сьогодні у світі вирощують понад сім тисяч сортів помідорів і майже всі сорти червоного кольору, проте також є зелені, жовті, помаранчеві, рожеві та фіолетові томати.

Фіолетовий, зелений і жовтий помідор

4. Помідори корисно їсти як сирі так і приготовані. Наприклад, зелені помідори при засолюванні, якщо не використовувати оцет, зберігають майже всі вітаміни, мінерали та антиоксиданти, які є в свіжих плодах. Тому, часте вживання навіть томатного соку знижує ризик появи тромбозу, варикозу і покращує загальне самопочуття. Якщо ви вживаєте свіжі помідори, то пам'ятайте, що вони краще і швидше засвоюються з рослинною олією.
5. Помідори є невідмінним елементом італійської кухні і використовуються у приготуванні піци та соусу для пасти. Також з них роблять кетчуп і томатну пасту, варять суп та додають до різноманітних салатів. З помідорів роблять корисний томатний сік.
6. В Огайо, США, настільки люблять помідори, що томатний сік є офіційним напоєм штату. В склянці томатного соку містить стільки ж вітаміну А, як і в ста грамах свіжої моркви.
7. Томатною столицею України вважається місто Кам'янка-Дніпровська в Запорізькій області. Більша частина населення міста зайнята вирощуванням овочів і помідори одні з найбільш популярних. Городяни навіть встановили на центральній площі міста пам'ятник «Слава помідору», вага якого понад 600 кг.

Пам'ятник «Слава помідору» в Кам'янці-Дніпровській

8. Помідори майже на 95% складаються з води, але більшість європейців отримують з них більше вітамінів ніж з будь-яких інших овочів.
9. Для вирощення одного помідора, вагою 250 грамів, сумарно потрібно понад 50 літрів води, а для виготовлення одного кілограма кетчупу 530 літрів. Загальний обсяг води, необхідний для виготовлення кілограма томатної пасти, близько 710 літрів води.
10. В невеликому іспанському містечку Буньоль кожного року проходить грандіозний бій помідорами. Фестиваль Ла Томатіна (ісп. La Tomatina) кожного року збирає близько сорока тисяч людей.