10 цікавих фактів про капусту

Цікаве про капусту

Капуста один з найбільш популярних овочів в Україні. Вона багата на вітаміни та мінерали, є одним з основних компонентів борщу та за стародавнім українським повір'ям в ній навіть знаходять дітей і тому ми підібрали для вас 10 цікавих фактів про капусту.

1. Всі сучасні сорти капусти походять від одного спільного родича, який понад 6000 років тому зустрічався в середземноморському регіоні. Це один з перших овочів, який був культивований в Європі.
2. Капуста вже декілька тисяч років є частиною нашого раціону. Її вживали в їжу стародавні єгиптяни, про капусту писав у своїх комедія Арістотель та її цілющі властивості описував Піфагор. Вважається, що в Україну капуста потрапила разом з римськими та грецькими купцями.
3. Сьогодні у світі понад 100 різноманітних видів капусти, найпопулярнішими серед яких є білоголова, брюссельська, броколі та цвітна капуста. Також, як не дивно, близьким родичами капусти є редька, ріпа та редис.

Як цвіте капуста

4. Капуста досить примхлива, їй потрібно багато світла та води, а також, для її успішного росту, ґрунт має бути багатим на поживні речовини такі як азот, калій та фосфор.
5. В перший рік життя формується качан утворений з листків, які розвиваються дуже близько один від одного. На другий рік в капусти виростає міцне стебло, на якому з'являються безліч зібраних у суцвіття білих або жовтих квітів. У деяких сортів капусти стебло з квітами може виростати понад півтора метра вистою.

Як росте капуста

6. Багато хто помилково вважає, що головки, які ми звикли бачити на прилавках магазинів, це і є плоди. Насправді з квітів капусти утворюються стручки, які залежно від сорту можуть бути від 3 до 15 см довжиною.
7. Свіжа капуста дуже корисна для нашого здоров'я, вона багата на вітамін С, А, К, В6 і В9, а також в ній багато калію, кальцію, магнію та заліза. Але не менш корисною є квашена капуста. Сіль та молочна кислота, яка міститься в капусті, надають консервуючий ефект, завдяки чому зберігається більшість корисних властивостей. В давнину квашену капусту брали з собою в далекі плавання моряки, оскільки вона допомагала попередити цингу - страшне захворювання, яке виникає при дефіциті вітамінів.
8. Крім вживання в їжу, капусту використовують в народній медицині для лікування багатьох захворювань, а також з неї роблять косметичні маски для покращення стану шкіри та волосся.

Декоративна капуста

9. Деякі сорти капусти культивуються в декоративних цілях. Вперше декоративні якості капусти оцінили в Японії, де було виведено безліч сортів з яскравим забарвленням. Декоративні сорти капусти мають зелене зовнішнє листя та білу або фіолетово-червону нещільну головку і за формою нагадують розквітлу квітку.
10. Особливістю декоративних сортів капусти є те, що найбільш інтенсивного забарвлення вони набувають коли температура опускається нижче +10 °C і тому в осінніх садах, коли залишається дуже мало квітів, капуста стає незамінною прикрасою.