Цікаві факти про морозиво

Найцікавіше про морозиво

Морозиво — це ласощі від яких не відмовиться практично жодна людина у світі попри вік, стать і національність. Його люблять всі і саме тому ми не могли не розповісти вам найцікавіші факти про морозиво.

1. Історія морозива сягає сивої давнини, на думку істориків перші холодні ласощі винайшли понад п'ять тисяч років тому в Древньому Китаї. Вже тоді імператорська сім'я мала можливість насолоджуватись морозивом, до складу якого входило молоко, лід, сік і фрукти.
2. Морозиво до якого ми звикли з'явилось відносно недавно. У вафельному ріжку його подають лише з 1896 року, до того морозиво як правило їли з маленьких паперових тарілочок.
3. Найбільше споживання морозива в усьому світі припадає на Сполучені Штати. Середньо статистичний американець з'їдає понад 20 літрів морозива в рік (за даними Міжнародної асоціації Dairy Foods), а майже 9 з 10 американців мають у своєму холодильнику морозиво.

Рекордний ріжок морозива

4. Шеф-кухар Хестон Блюменталь у Великобританії зробив ріжок морозива висотою понад чотири метри а вага начинки склала понад тонну. Для того, щоб це кулінарне диво застигло пішов цілий місяць.
5. Протягом життя одна корова може виробити достатню кількість молока, щоб зробити до 30000 літрів морозива.
6. Най популярніше морозиво у світі ванільне понад 33%, шоколадне всього 19%.
7. У Канаді морозиво краще продається взимку, ніж в літні місяці.
8. У перші дні телебачення, на кулінарних шоу для імітації морозива використовували картопляне пюре. Справжнє морозиво дуже швидко топилось від тепла освітлювальних прожекторів. І досі при виготовленні рекламних роликів про морозиво, дуже часто справжнє морозиво не потрапляє у кадр.
9. Є три основні види морозива: пломбір, вершкове та молочне. Найбільш жирним морозивом є пломбір, зазвичай при його виготовленні використовують згущене молоко або вершки. В ньому міститься більше ніж 12% молочного жиру. Вершкове більш дієтичне і містить молочного жиру близько 8-11%. Найбільш не жирним серед справжнього морозива є молочне — молочного жиру в ньому міститься не більше 7,5%.
10. Цукор у морозиві знижує температуру плавлення, а жири відповідають за його кремову текстуру.

Склад морозива

11. Сучасне морозиво, яке ви купуєте в магазині, може на 50% складатися з повітря. До його складу також входить молоко, вода, цукор, жири та різноманітні фарбники, емульгатори, стабілізатори, а також смакові та ароматичні добавки. Дуже часто молока в складі морозива всього 5%.
12. У всьому світі щороку споживаються близько 15 мільярдів літрів морозива. Цього достатньо, щоб заповнити 5000 олімпійських басейнів.