Цікаві факти про телебачення

Факти про телебачення

Практично в кожній родині в Україні є телевізор і телебачення сьогодні займає досить важливе місце у житті багатьох людей. Дехто годинами дивиться різноманітні ток-шоу, серіали та фільми, тому ми підібрали для вас 10 цікавих фактів про телебачення.

1. Слово «телебачення» з'явилось в 1907 році, а от абревіатура «TV» використовується лише з 1948 року.
2. Регулярне телебачення вперше завилось в Німеччині 1935 року. На той час телесигнал приймало лише близько семисот телевізорів по всій Німеччині.
3. Перша телетрансляція в Україні відбулася 1 лютого 1939 року в Києві і перший ефір тривав всього 40 хвилин.
4. Найстарішим ток-шоу в історії телебачення є американська передача The Tonight Show (Сьогодні ввечері). Передача регулярно виходить в ефір з 1954 року.
5. Колись на телебаченні не було жодної реклами. Перша реклама з'явилась в Сполучених Штатах Америки 1 липня 1941 року під час трансляції бейсбольного матчу. Рекламувались годинники Bulova. Рекламний ролик тривав 20 секунд і коштував всього 9 доларів.

Lumavision 1959 року

6. До 1987 року в Ісландії по четвергах не транслювалось жодних телепрограм.
7. Перший ТВ супутник був запущений на орбіту в 1962 році та завдяки цьому в 1969 році понад 500 мільйонів людей дивились висадку на місяць в прямому ефірі.
8. До 65 років середньостатистичний американець бачив близько 2 мільйонів телевізійних рекламних роликів.
9. Після набуття популярності американської телефраншизи CSI з'явився новий термін «ефект CSI», яким називають хибне уявлення про судову експертизу та методи розслідування. Для тих, хто не знає, CSI - це американський телесеріал про роботу співробітників криміналістичної лабораторії. Українською він транслюється під назвою «CSI: Місце злочину».
10. У Великобританії підприємства, лікарні, школи та цілий ряд інших організацій повинні платити телевізійну ліцензію для перегляду ефірних передач. Дохід від ліцензії, перш за все, використовується для фінансування телевізійних та радіо послуг BBC. Загальний дохід від ліцензійних платежів в 2016-17 роках склав понад 3,7 млрд. фунтів стерлінгів.