Цікаві факти про котів

Все про котів

Коти найпопулярніші домашні улюбленці у світі. Сьогодні налічується понад пів мільярда домашніх котів та виділяється близько сорока визнаних порід. Близько чверті сімей в Україні мають кота.

1. Предком сучасної кішки є Проаілурус (лат. Proailurus lemanensis) хижа тварина яка була всього трохи більшою за сучасних котів і жила понад 20 мільйонів років тому. Предки котів харчувались дрібними ссавцями та жили переважно на деревах.
2. Особливе ставлення до котів було в Стародавньому Єгипті. Багато єгиптян поклонялись богині світла Баст, яка мала тіло жінки і голову кішки. Котів тут дуже шанували, вони часто жили в храмах і після смерті їх навіть муміфікували. Контрабанда котів в Єгипті каралась смертю, але торгівцям все-таки вдалось привезти котів в Афіни та інші великі міста стародавнього світу.

Богиня Баст

3. В кошенят, як і в людей є молочні зуби, які вони змінюють на постійні приблизно за пів року після народження.
4. Всі в родині котячих мають кігті і всі крім гепардів можуть їх ховати в лапках. Оскільки коти не можуть ховати кігті в задніх лапках, вони швидше зношуються і стають менш гострими ніж кігті в передніх.
5. В тілі котів є 230 кісток та коти не мають ключиці. Через це вони можуть протиснутись в будь-який отвір через який пройде їх голова.
6. Серце кішки б'ється майже в два рази швидше, ніж людське від 110 до 140 ударів в хвилину.
7. У котів є 32 м'язи які контролюють їх вухо, до порівняння в людини таких м'язів всього шість і саме тому кіт може повертати вухом на 180 градусів.
8. В середньому кішки 2/3 дня сплять, тобто кіт якому дев'ять років за своє життя спав близько трьох років. Коли ж коти не сплять третину вільного часу вони витрачають на вмивання.