Цікаві факти про дріжджі

Цікаве про дріжджі

Сьогодні відомо більше ніж 500 видів дріжджів і пивні або хлібні дріжджі одні з них, а в межах одного виду часто вчені виділяють буквально тисячі генетично різних штамів. Ці одноклітинні організми, які згідно з класифікацією належать до царства грибів, можна зустріти практично всюди, вони добре розвиваються як в грунті так і на поверхні рослин і тварин. Ми підібрали найцікавіші факти про дріжджі оскільки вони відіграють дуже важливу роль в біотехнології та харчовій промисловості.

1. Хлібні та пивні дріжджі дуже дрібні організми і тому розгледіти їх можливо лише під мікроскопом. Неозброєним оком можна побачити лише колонію дріжджів, яка складається щонайменше з одного мільйона клітин.
2. В пакеті пекарських дріжджів, які використовують для приготування хліба міститься близько мільярда клітин.
3. Дріжджі вже декілька тисяч років використовують для виготовлення пива і вина. Саме клітини дріжджів перетворюють цукор в спирт та діоксид вуглецю.

Дріжджі під мікроскопом

4. В хлібних або як їх ще називають пивних дріжджах міститься велика кількість вітамінів групи B і тому їх дуже часто використовують як харчові добавки в медицині.
5. Окрім використання в харчовій промисловості дріжджі застосовують при виготовленні біопалива. Дріжджі беруть участь в переробці целюлози з рослин в етанол.
6. Однак далеко не всі дріжджі корисні, є види які можуть викликати різноманітні захворювання у тварин і людей.
7. Окрема дріжджова клітина живе всього декілька днів, однак шляхом постійного розмноження в сприятливих умовах колонія дріжджів може існувати дуже тривалий час.