Чим відрізняється кролик від зайця

Різниця між кроликом від зайцем

Більшість людей думає, що кролик це свійська тварина, а заєць — дика. Це дуже розповсюджене хибне твердження. Хоч вони дуже схожі зовні та мають спільних хижаків в дикій природі відмінностей між ними значно більше.

Ви ніколи не зустрінете одомашненого зайця, його не можливо приручити, він при першій кращій можливості втече на волю, а от дикі кролі широко розповсюджені в Америці, Євразії та навіть в Австралії, де їх вважають шкідниками.

Розміри зайця і кроля

Зайці переважно більші ніж кролі, вони мають більші вуха та міцніші ноги. Кролики в дикій природі дуже часто живуть великими групами, вони облаштовують систему нір і дуже прив'язані до території де проживають. Зайці натомість одинаки, вони не риють нір і не мають стабільного місця проживання. Кролики та зайці не схрещуються між собою.

Зайці залежно від пори року можуть змінювати колір хутра і зимою вони стають білими для кращого маскування, а кролі хоч також мають сезонну линьку протягом життя не міняють свого забарвлення.

Навіть для виводу потомства зайчисі не потрібне гніздо, вона народжує вже зрячих малюків, які з народження можуть харчуватись травою. Крільчиха натомість риє нірку та облаштовує гніздо травою та шерстю. Новонароджені крільчата сліпі, глухі і тривалий час харчуються лише молоком.