Цікаві факти про тхорів

Найцікавіше про тхорів

Тхір є близьким родичем норки, видри та борсука. Вони дуже розумні та хитрі і останнім часом все більше людей їх заводять як домашніх улюбленців.

1. Колись тхорів одомашнювали оскільки вони допомагали боротись зі щурами та мишами, також їх використовували при полюванні на зайців. Сьогодні переважно їх тримають вдома як декоративну тваринку.
2. Тхорів одомашнено понад дві тисячі років тому, та в Україні тільки віднедавна заводять тхорів як домашніх улюбленців.
3. Популяції диких тхорів є по всьому світу. Понад 150 років тому тхорів завезли в Нову Зеландію для контролю популяції диких кролів, але коли кількість кроликів суттєво знизилась тхори почали полювати на місцеві види птахів у яких до того часу не було природних хижаків. Тому в Новій Зеландії тхорів вважають шкідниками.

Мале щеня тхора

4. Домашні тхори можуть жити до п'ятнадцяти років і більшість свого життя вони сплять. Вони дуже міцно сплять по 15-20 годин на добу.
5. Новонароджені тхори дуже можуть поміститися в столовій ложці.
6. При народженні щенята тхора білого кольору, але вже через три місяці вони змінюють свій колір і можуть мати сріблястий, коричневий та вершковий колір.
7. В тхорів пластичне тіло. Оскільки їх ребра дуже гнучкі вони можуть проповзти через неймовірно вузький простір. Колись спеціально навчених тхорів використовували для прокладання кабелів через тунелі і труби.