Цікаві факти про восьминогів

Цікаве про восьминогів

Восьминоги одні з найбільш чудернацьких істот на нашій планеті та згідно досліджень багатьох зоологів вони є найбільш розумними серед усіх безхребетних. Восьминогів можна навіть приручити тадресирувати, вони мають хорошу пам'ять і добре вчаться.

1. У восьминогів незвична кровоносна система, вони мають три серця та кров синього кольору. Відповідь на питання для чого восьминогу аж три серця ви можете дізнатись в статті: Скільки сердець у восьминога.
2. Самка гігантського восьминога (Enteroctopus dofleini) може мати понад 50 тисяч дітей, але більшість з них не доживають до дорослого віку.
3. При народженні восьминоги не перевищують за розмірами мураху, проте найбільший задокументований восьминіг важив понад сімдесят кілограмів.

Enteroctopus dofleini

4. Великі восьминоги можуть полювати навіть на деякі види акул.
5. Восьминогів їдять живими в Кореї. Саннакчі хве — блюдо традиційної корейської кухні яке готують з живого восьминога приправленого маслом з кунжутом.
6. Восьминоги схильні до канібалізму, а у випадку тривалого голодування можуть поїдати навіть власні кінцівки.
7. На відміну від більшості тварин в рухах восьминогів немає жодного ритму, але попри це їх рухи виглядають досить елегантно та граційно.

Банкнота з зображенням восьминога

8. У восьминогів найбільша статева невідповідність в розмірі у тваринному світі. Жіночі особини восьминогів можуть в сорок тисяч разів перевищувати розміри чоловічих представників одного виду.