Цікаві факти про медуз

Цікаве про медузу

Не зважаючи на свою тендітність медузи є одними з дуже небагатьох істот, які можуть пристосуватися до океанських мертвих зон або зон, де мало кисню і багато забруднення.

1. Медузи зустрічаються у всіх океанах світу. Є види які живуть навіть в прісноводних озерах та ставках.
2. Медузи бувають дуже різних розмірів. Дорослі особини деяких видів з легкістю помістяться на вашому пальці, але трапляються і справжні велетні з довжиною щупальців понад тридцять метрів.
3. Медузи, які плавають близько до поверхні води, як правило, безбарвні, а ті які живуть на глибині можуть бути червоного, фіолетового, зеленого та жовтого кольору.
4. У деяких частинах світу, медузи вважаються делікатесом, до прикладу в Малайзії їх готують та подають з рисом та овочами.
5. Медузи дуже незвичні істоти, оскільки вони не мають серця та мізків і приблизно 96% їх тіла складається з води.
6. Основною зброєю медузи є жала, які зазвичай містяться на їх щупальцях. Щупальця медузи можуть вжалити навіть тоді коли вони відокремлені від тіла.

Морська оса

7. Найотруйніша медуза в світі - Морська оса (Chironex fleckeri), в дорослій особині міститься стільки токсичної отрути, якої вистачить щоб вбити до п'ятдесяти людей.
8. Більшість медуз є пасивними м'ясоїдними. Вони харчуються планктоном, іншими медузами, дрібною рибою, ікрою та ракоподібними.
9. Унікальною є медуза Turritopsis Nutricula, також відома як «безсмертна медуза», тому що вона може перейти зі зрілої особини назад в стан поліпа і тому не вмирає. Це єдина відома сьогодні істота на нашій планеті яку вчені вважають безсмертною.