Цікаві факти про планету Уран

Цікаве про Уран

Уран — одна з найбільш таємничих планет в Сонячній системі і хоч при сприятливих погодних умовах його можна побачити навіть неозброєним оком є досить багато цікавих фактів про які ви, мабуть, навіть ніколи не чули.

1. Офіційним першовідкривачем Урана в 1781 році є астроном Фрідріх Вільям Гершель. Це перша планета відкрита людиною за допомогою телескопа. Коли Гершель виявив у зоряному небі невідомий доти об'єкт він спочатку подумав, що це комета.
2. Нову планету сер Вільям Гершель назвав на честь короля Георга третього — Georgium Sidus, що перекладається як «Зірка Георга». Сучасна назва була запропонована німецьким астроном Йоганном Боде і широкого вжитку вона набула лише з 1850 року. Назва «Уран» походить від імені давньогрецького бога, який уособлює небо та є дідом Зевса.
3. У Китаї, Японії, та Кореї назва планети Уран перекладається як «король зоряного неба».

Розміри Землі і Урана

4. В середині Урана можна помістити 63 планети розміром як Земля.
5. Уран обертається навколо Сонця на відстані близько 2,8 млрд км і завершує повний оберт за 30 687 земних дні. Тобто рік на планеті триває 84 роки. Навколо власної осі Уран обертається за 17 годин та 24 хвилини.
6. Уран має унікальну вісь обертання, його північний і південний полюси лежать там, де у більшості планет Сонячної системи, знаходиться екватор. Таким чином він «котиться» як куля для боулінгу, а не «вертиться» як дзига.

Вісь обертання Урана

7. Як і в інших газових гігантів, в атмосфері Урана переважають водень та гелій. Нижче, під оболонкою газу є зледеніла мантія з аміачного льоду, яка вкриває кам'яне ядро. У верхніх шарах атмосфера складається з кристалів води аміаку, та зледенілого метану, які і надають планеті її блідо-блакитний колір.
8. На Урані є тільки два сезони: літо і зима.
9. Уран, з середньою температурою -197 °C, найхолодніша планета в нашій Сонячній системі. Зафіксовано, що температура на Урані може опускатись і до -224 ° C. Крім екстремально низької температури на Урані панують жахливі вітри зі швидкістю понад 900 км на годину.
10. Уран має 13 кілець і згідно досліджень, вони з'явились вже після формування планети. Вчені вважають, що кільця є залишком, розірваного силами тяжіння або зруйнованого метеоритом, супутника. Зовнішнє кільце синього кольору, наступне червоне, а всі інші сірого. Два зовнішніх кільця виявили лише в 2003 та 2005 роках завдяки знімкам отриманих з телескопа Габбл.

Місяць і супутники Урана

11. Всі супутники планети Уран заморожені світи з всіяними кратерами пейзажами. Більшість з них це глиба з гірських порід та льоду.
12. Вчені виділяють 27 супутників Урана і багато з них названі на честь героїнь драм Шекспіра. Зокрема є Дездемона, Корделія, Офелія, Розалінда, та Джульєтта. Є навіть супутник який зветься Купідон.