Цікаві факти про Юпітер

Цікаве про Юпітер

Планета Юпітер є в два з половиною рази більша, ніж всі інші планети Сонячної системи, разом узяті. Вона складається в основному з газів і тому відноситься до газових гігантів.

1. Тільки Сонце, Місяць і Венера є яскравішими за Юпітер в Сонячній системі. Це одна з п'яти планет, видимих неозброєним оком з Землі.
2. Першими хто описав свої спостереження за Юпітером були стародавні вавилоняни приблизно в сьомому столітті до нашої ери.

Розміри Землі і Юпітера

3. На Юпітері найкоротший день в Сонячній системі. Він обертається навколо своєї осі всього за 9 годин 55 хвилин. Таке швидке обертання і нещільна будова надають планеті злегка сплюснуту форму. Навколо Сонця Юпітер обертається раз в 11,8 земних років.
4. Велика червонувата пляма на поверхні Юпітера насправді величезний шторм, який вирує близько 350 років. Територія шторму на стільки величезна, що можливо помістити усередині нього три планети за розміром як Земля.
5. Верхні шари атмосфери Юпітера складаються з кристалів сірки та аміаку. Нижче розміщені шари газоподібного та рідкого водню. Ядро утворене з криги, каміння металу.
6. Супутник Юпітера Ганімед є найбільшим в Сонячній системі. Ганімед за розмірами більший ніж планета Меркурій.

Каллісто, Ганімед, Європа та Іо

7. Юпітер як і всі газові гіганти в Сонячній системі має кільцеву систему. Його кільця на відміну від кілець Сатурна набагато темніші та складаються з пилу і дрібних твердих частинок, які є залишками комет та астероїдів. Їх товщина коливається від 2000 до 12 500 кілометрів.
8. Загалом на дослідження Юпітера було відправлено вісім космічних апаратів.