Цікаві факти про Меркурій

Все цікаве про планету Меркурій

Планета Меркурій найближча до Сонця, а також вона одна з небагатьох планет які можна спостерігати у нічному небі неозброєним оком. Досі невідомо хто відкрив Меркурій, але ми з упевненістю можемо сказати що люди спостерігають за цим небесним тілом вже багато тисяч років.

1. Перші згадки про Меркурій сягають шумерських часів близько 3000 років до н.е.
2. У Меркурія як і у Венери не має кілець та жодного супутника. Це пов'язано з близькістю цих планет до Сонця.
3. Людина яка на Землі важить 80 кг, на Меркурію важитиме 30,4 кг або 38% земної ваги.

Розміри Меркурія і Землі

4. Якщо б ви жили на Меркурію то могли б святкувати Новий Рік кожні 88 земних дні.
5. Один сонячний день (час з полудня до полудня на поверхні планети) на Меркурію триває 176 земних діб.
6. Діаметр Меркурія всього 4,879 км, що робить його найменшою планетою в Сонячній системі.
7. Хоч Меркурій дуже малий у нього дуже велика щільність. Це пов'язане з тим що він складається переважно з каміння та важких металів. Більш високу щільність в Сонячній системі має тільки Земля.

Розміри Меркурія і Місяця

8. Меркурій має дуже зморшкувату поверхню. По мірі того як ядро планети охолоджується та стискається, на її поверхні з'являються все більші зморшки. Вчені назвали ці зморшки Лопатеві уступи. Вони можуть бути понад півтора кілометра високою та сотні кілометрів завдовжки.
9. Хоч Меркурій найближчий до Сонця він не є найгарячішою планетою, на Венері можна спостерігати вищу середню температуру. Температура на сонячній стороні Меркурія сягає 427°C, однак на зворотній стороні через відсутність надійної атмосфери вона опускається до -173°C.
10. На відміну від багатьох інших планет, які "самовідновлюються" через природні геологічні процеси, поверхня Меркурія вкрита численними кратерами які є результатами зіткнень з астероїдами та кометами і таким чином робить його найбільш кратерною планетою в Сонячній системі.
11. Орбіта Меркурія може проходити між Сонцем і Землею, при цьому за Меркурієм можна спостерігати з Землі. На диску Сонця він виглядає як маленька чорна цятка. Попереднє проходження було 9 травня 2016 року, а наступне можна буде спостерігати 11 листопада 2019 року.