Цікаві факти про епоху Відродження

Цікаве про епоху Відродження

Період Ренесансу, який тривав з 14 до 17-го століття вважають мостом між середньовіччям і сучасною історією. Культурний рух, який почався в Італії дуже швидко поширився по всій території Європи. Тоді творили такі видатні особистості як Леонардо да Вінчі, Мікеланджело та Вільям Шекспір і саме тому ми підібрали для вас цікаві факти про епоху Відродження.

1. Слово «Ренесанс» запозичене з французької мови та перекладається як «друге народження або переродження». Як не дивно лише з 19-го століття цим словом називають культурний рух в період інтелектуального та мистецького відновлення класичної античності. Першим вченим, який використав у своїх роботах слово «Ренесанс» для назви епохи Відродження, вважається Французький історик Жуль Мішле.
2. Батьківщиною епохи Відродження вважається Флоренція і саме звідси Ренесанс поширився спочатку по всій Італії, а невдовзі по всій Європі. На території сучасної Італії в ті часи існували невеликі міста-держави, які були практично незалежні і дуже багаті. Однією з причин виникнення нового культурного руху була фінансова незалежність художників які жили в цих успішних містах і могли дозволити собі творити у власне задоволення.

Давид Мікеланджело

3. Винахід друкарського верстата Гутенберга в 1450 році відіграв революційну роль в поширенні ідей епохи Відродження. Оскільки друковані видання значно швидше поширювались це дозволило об'єднати однодумців по всій Європі.
4. Батьком Відродження вважається італійський вчений і поет Франческо Петрарка. Саме гуманістична філософія Петрарки привела до інтелектуального розквіту Ренесансу.
5. Хоч в період епохи Відродження відбувся розвиток в багатьох областях культури та мистецтва, цей період найбільш відомий своїми художніми досягненнями. Першим з численних великих художників, які внесли свій вклад в епоху Відродження вважається художник і архітектор з Флоренції Джотто ді Бондоне.
6. Існує також поняття як Високе Відродження — це термін, який використовують для позначення вершини образотворчого мистецтва в Італії епохи Ренесансу. Леонардо да Вінчі, Мікеланджело і Рафаель утворюють трійцю великих майстрів Високого Відродження.