Цікаві факти про Петрарку

Цікаві факти про Франческо Петрарку

Праці італійського поета Франческо Петрарки пов'язують з початком епохи відродження в світовій літературі. Визначний поет, мислитель та громадський діяч Петрарка є засновником гуманізму і навіть сьогодні його сонетами захоплюються мільйони людей по всьому світі.

1. Петрарку заслужено називають «батьком філософії гуманізму», яка запалила епоху Ренесансу в Європі, а також завдяки його працям з'явилась визначна течія італійської поезії — петраркізм.
2. Характерним для петраркізму є ідеалізація коханої жінки, драма і трагізм. Специфічні риси петраркізму можна зустріти в поезії таких українських письменників як Василь Симоненко та Володимир Сосюра.
3. Мало кому відомо, чому Петрарку часто зображують у лавровому вінці. Річ у тому, що 1943 року в Римі він був «коронований» лавровим вінцем за популярність і вплив його творчості на тогочасне суспільство. Таким чином відзначали заслуги поеті та з часів античного Риму Петрарка став першим хто був удостоєний такої честі.

Франческо Петрарка портрет

4. Вірші Франческо Петрарки відіграли визначну роль в формуванні сучасної італійської мови.
5. Про кохану Петрарки Лауру нам відомо дуже мало. Поет розповів, що вони вперше зустрілись в церкві Санта-К'яра і що вже через 21 рік вона померла. Поет оспівував та ідеалізував Лауру ще десять років і присвятив їй відомі у всьому світі збірки сонетів і канцон.
6. Петрарка також писав латиною, зокрема дві автобіографії, релігійні та політичні трактати, а також інші різноманітні твори.

Поштова марка з портретом Петрарки

7. В честь Петрарки на планеті Меркурії названо кратер, а також астероїд головного поясу — 12722 Петрарка (12722 Petrarca).
8. Свій астероїд має і кохана Петрарки Лаура, на її честь було названо невеликий астероїд 467 Лаура (467 Laura).

Монета Франческо Петрарка

9. Історики свідчать, що Франческо Петрарка був також колекціонером і зібрав, крім чудової бібліотеки рукописів, велику колекцію античних монет. Зрештою, портрет Петрарки також потрапив на пам'ятну монету.