Чим займався Байрон в Греції

Що робив Байрон в Греції

Багато знають Джорджа Гордона Байрона як видатного поета, та далеко не всім відомо, що він був також борцем за свободу. Лорд Байрон відіграв не велику, але важливу роль в історії Греції, за що його й досі вважають національним героєм. Чим займався і що зробив Лорд Байрон, щоб заслужити любов та повагу чужого народу.

Сам Байрон бачив себе передусім як суспільного діяча та політика, а вже потім - як поета. В той час, греки знаходились під гнітом Османської імперії і Байрон не раз висловлював свою позицію стосовно незалежності Греції. Після спалаху революції Байрон твердо вирішив долучитись до національно-визвольної боротьби греків.

За власні кошти Байрон купив невеликий англійський парусний корабель, спорядив зброєю та провізією близько п'ятисот солдатів та разом з ними відправився до Греції. По прибуттю Байрон зрозумів, що повстання дуже погано організоване. Різко бракувало зброї, одягу та навіть їжі, а між ватажками революції велись постійні суперечки. Тоді Лорд Байрон вирішив продати все своє майно в Англії, а виручені кошти витратив на підтримку повстанського руху.

Лорд Байрон і Раштон

Попри свої літературні таланти, поет не мав жодного військового досвіду та греки, вражені щедрістю Байрона, дуже поважали його. Його фінансова підтримка відіграла велику роль в ході революції, однак в Греції Байрон також не забував і про літературну діяльність і зокрема вірш «Сьогодні мені виповнилося 36 років» присвятив грецькому повстанню. Байрон мав винятковий талант до примирення та об'єднання повстанців.

Він мав брати участь в масштабному нападі на турецьку фортецю Лепанто і навіть готувався до експедиції, однак стан здоров'я поета постійно погіршувався і після того, як потрапив під сильну зливу він остаточно захворів. Байрон ще декілька місяців боровся з хворобою, але інфекція тане компетентність лікарів відіграли свою фатальну роль. 19 квітня 1824 року на 37-му році життя, Джордж Гордон Байрон помер.

Пам'ятник Байрону

Останніми словами поета стали: «Сестра моя! дитя моє!.. бідна Греція!.. я віддав тобі час, статки та здоров'я!.. тепер віддаю життя!».

Попри дуже мінімальну участь у фактичній боротьбі, багато років літературної, політичної та фінансової підтримки зробили Байрона національним героєм у війні за незалежність Греції.
Грецькою мовою прізвище Байрона звучить як Вірон, на честь поета до сих пір називається місто на північному сході від Афін — Віронас.