Всі цікаві факти про англійську мову

Цікаве про англійську мову

Англійська мова давно увійшла у наше повсякденне життя. Навіть люди які ніколи її не вивчали без зусиль перекладуть слово «love», чи скажуть англійською «Виготовлено в Китаї». Сподіваємось наша підбірка цікавих фактів буде ще одним мотиватором навчання.

1. Помилково вважають ті хто думає, що англійська перша за популярністю мова на землі, звісно вона у трійці лідерів, проте уступає китайській та іспанській.
2. Англійську виправдано вважають міжнародною мовою, оскільки майже кожен сьомий в світі говорить англійською.
3. Коли вперше прочитати речення «Buffalo buffalo Buffalo buffalo buffalo buffalo Buffalo buffalo», то воно видається безглуздим восьмикратним повторенням одного слова, проте англійською воно має сенс і перекладається як: Бізони з Буффало, налякані бізонами з Буффало, лякають бізонів з Буффало.
4. Унікальними в англійській є й окремі слова. До прикладу, в слові indivisibility (єдність) буква I повторюється шість разів.
5. Мало хто знає звідки походить слово goodbye, що англійцями використовується як прощання. Дуже давно староанглійською мовою популярне на той час прощання «God be with ye» (Бог з тобою), а вже до наших днів дійшла його скорочена і деформована версія.
6. Чи пробували ви перекласти з англійської слово set? Якщо ні то ви напевне здивуєтесь оскільки воно має понад шістдесят значень.
7. Найдовше слово англійською де використовується всього одна голосна є rhythm (ритм, такт).

Слово «swims»

8. Унікальним також англійською є слово swims (плаває). Якщо його написати великими літерами, то навіть коли перевернути догори ногами, все одно текст буде однаково читатись.
9. Рекордним словом в англійській мові у якому жодна літера не зустрічається більше одного разу є слово uncopyrightable (те, до чого не можна застосувати закон про авторське право).
10. В одному реченні можливо використати всі англійські букви які є на вашій клавіатурі. Воно звучить як «The quick brown fox jumps over the lazy dog» (прудка коричнева лисиця стрибає через ледачого пса).
11. Всі хто вивчали англійську мову не раз зустрічали слова у яких написання та вимова відрізняються. Яскравим прикладом є речення «He believed Caesar could see people seizing the seas» (Він вважав — Цезар міг бачити людей, що захоплюють моря) у якому звук [i:] передається як 7 різних буквосполучень.
12. У художньому творі Джонатана Коу The Rotters' Club (Клуб Ракалій) є речення в якому 13955 слів.
13. Колись до англійського алфавіту входив символ «&» — амперсанд.
14. Окрему назву в англійській мові має крапка над буквами «i» та «j» — її називають tittle (капелька).
15. В середньому сім з десяти сторінок в інтернеті і 80% інформації, що зберігається на всіх комп'ютерах в світі — англійською мовою. Думаю не варто навіть згадувати про кінематограф, оскільки практично 100% сучасних фільмів, якщо не знімаються то одразу перекладаються на англійську.

Мем «LOL»

16. Мало хто знає, що «LOL» це абривіатура від laughing out loud (голосно сміятися), або від laugh out loud (голосно розсміятися). 2011 року абривіатура «LOL» була внесена до оновленого Оксфордського словника англійської мови.
17. Слово «OK», бере свій початок в 1839 році, коли газети стали його використовувати як забавну абревіатуру від «oll korrect».
18. Британська англійська та американська англійська мають певну різницю, зокрема в США є 24 діалекти англійської мови. Цікавим фактом також є те, що книги про Гаррі Поттера були переведені з англійської на американський варіант англійської мови.
19. Фраза Time Person of the Yea (людина року) містить перший, другий і третій найбільш часто використовувані іменники англійською в порядку по популярності.
20.Є тільки одне слово англійською в якому по порядку використовуються букви X, Y і Z це слово — Hydroxyzine (Гідроксизин — лікарський препарат).
21. І наостанок, доки ви читали цю статтю понад сімсот мільйонів людей по всьому світі вже вивчає англійську мову.