Цікаві факти про хімічний елемент натрій

Цікава характеристика елемента натрій

Вперше вдалось отримати натрій понад 200 років тому. Його методом електролізу виділив англійський хімік Гемфрі Деві. Натрій дуже хімічно активний і через це в природі зустрічається виключно у вигляді різноманітних сполук.

1. Натрій це сріблясто-білий метал, який належить до першої групи елементів Періодичної таблиці. За своїми характеристика елемент натрій є лужним металом.
2. По своїй природі натрій володіє великою реакційною здатністю. Чистий натрій зберігають повністю зануреним в гасі, оскільки він само загоряється під впливом води. Цікавим також є той факт, що металічний натрій плаває на поверхні води.

На фото чистий натрій

3. На повітрі металічний натрій дуже швидко тьмяніє та втрачає блиск.
4. Натрій має 13 ізотопів, з яких тільки один ізотоп є стабільним.
5. При кімнатній температурі натрій настільки м'який, що його можна без зусиль різати ножем для масла.
6. Натрій відіграє одну з ключових ролей у харчуванні людини, оскільки завдяки натрію в нашому організмі зберігається правильний баланс рідини в клітинах. Також іонами натрію підтримується електричний потенціал в нашій нервовій системі.
7. Символ натрію Na походить від латинського «Natrium» або арабського «Natrun».
8. Натрій є поширеним елементом. Він входить до складу Сонця та багатьох інших зірок. Це 6-й найпоширеніший елемент на Землі, що складає приблизно 2,6% земної кори і найбільш поширений лужний метал.
9. Найбільш поширеним мінералом натрію є кухонна сіль або хлорид натрію.
10. Чистий натрію може бути отриманий шляхом електролізу розплавленого хлориду натрію.
11. Жовті вуличні ліхтарі часто зобов'язані своїм кольором саме натрію. В Натрієві лампи додають суміш неону і твердого натрію для досягнення специфічного золотистого відтінку.
12. Натрій використовується в багатьох галузях промисловості, таких як харчова, хімічна, нафтопереробна, текстильна та металургійна. Його використовують для отримання різних сполук, таких як кухонна сіль, сода, нітрат натрію і т.д.