Цікаві факти про переробку сміття

Цікаве про переробку відходів

Перше міське сміттєзвалище було створене в 400 році до н.е. в древніх Афінах. Відтоді людство тільки погіршує проблему накопичення різноманітних відходів. Важливим питанням у багатьох розвинених країнах є переробка сміття і тому ми також не могли оминути цю тему.

1. За останні сто років кількість відходів збільшилась на 10 000%. Кожного дня люди викидають сотні мільйонів пластикових пляшок, кожна з яких розкладатиметься понад 500 років.
2.Звалища відходів настільки щільно упаковуються, що велика частина сміття розкладається в анаеробних умовах (без повітря). Це призводить до утворення великої кількості газу метану, негативний вплив якого вважають однією з основних причин глобального потепління.
3. У світовому океані є величезні сміттєві плями, які постійно збільшуються. Найбільшою є так звана "Велика тихоокеанська сміттєва пляма" за різними підрахунками в ній міститься до чотирьох мільйонів тонн сміття. Товщина цієї токсичної суміші в деяких місцях перевищує 5 метрів і повністю закриває доступ сонячного світла.

Cміттєві плями в океані

4. Нам слід задуматись яку країну ми залишим нашим нащадкам, адже навіть пластиковий пакет з продуктового магазину, якщо його не переробити, на сміттєзвалищі розкладатиметься сотні років.
5. У всьому світі люди використовують приблизно 1 трильйон пластикових пакетів, а це майже 100 мільйонів барелів нафти.
6. Для перероблювання паперу затрачується на 60% менше енергії ніж при йог виготовлені з сировини та крім того не потрібно рубати нові дерева.
7. Часто люди навіть не задумуються наскільки шкодять довкіллю. Викинутий недопалок повністю розкладеться лише через 12-15 років і весь цей час буде забруднювати землю шкідливими речовинами які містяться в фільтрі, а скляна пляшка повністю розкладатися лише через 1 мільйон років.