Цікаві факти та історія числа «пі»

Число пі цікаві факти

Людина немов запрограмована, щоб постійно шукати закономірності у світі який нас оточує. Це єдиний спосіб яким ми можемо надати сенс світу і самим собі. Саме тому досі безліч вчених мізкують над обчисленням славнозвісного числа «пі».

1. Число «пі» також називають «круговою константою» або «константа Архімеда». Сьогодні «пі» найвідоміша математична константа в світі.
2. Люди вивчають число «пі» вже протягом майже 4000 років. Історія числа «пі» сягає 2000 року до н.е., вавилоняни вирахували його як 3,125, а в стародавньому Єгипті його обчислювали як 3.143.

Пі до 1000 десяткових знаків

3. Символ числа «пі» (π) регулярно почали використовувати в математичному сенсі лише останні 250 років.
4. Ми ніколи не зможемо точно виміряти окружність або площу кола, тому що ми ніколи не зможемо точно визначити значення числа «пі» оскільки воно є ірраціональним числом, а це означає його цифри розраховуються безкінечно.
5. Якщо розрахувати окружність Землі з використанням числа «пі» заокругленого до дев'ятого знаку після коми, помилка в результаті обчислення буде не більшою за 0,57 см на 30 000 км.
6. День числа «пі» відзначається кожного року 14 березня, цю дату обрали тому що її запис нагадує заокруглене число пі 3.14. Цікавим також є той факт що саме 14 березня 1897 року народився Альберт Ейнштейн.