Цікаві факти про хокей

Маловідомі факти про хокей

Ніхто з повною впевненістю не зможе сказати вам коли з'явився хокей. Ігри з м'ячем та ключкою були у різноманітних народів світу, так стародавні єгиптяни, монголи та греки, ще багато століть до нашої ери грали ігри схожі на хокей.

1. Дуже схожа на хокей гра існувала і у Середньовічній Європі. Гра з кривими палицями «hockie» у 1527 році була навіть заборонена в статуті міста Голвей на заході Ірландії.
2. Крім звичного всім хокею з шайбою на льоді є хокей на траві з невеликим м'ячиком, хокей на роликах і навіть під водою в басейні на глибині від чотирьох до шести метрів.

П’ять доларів Канада

3. Особливо люблять хокей в Канаді і навіть на канадській п’ятидоларовій купюрі зображено хокейний матч. І не дивно, адже збірна команда Канади сьогодні найсильніша у світі, за версією світового рейтингу міжнародної федерація хокею (International Ice Hockey Federation) за 2016 рік.
4. Якщо зайшла мова про хокей, звісна річ ми не могли оминути увагою цікаві факти про шайбу. Колись для гри у хокей використовували шайбу у формі квадрата, а виготовляли її з дерева. Так тривало аж до 1879 року доки вперше у грі не з'явилась звична всім гумова шайба.
5. До 1914 року суддя не кидав шайбу на лід, а клав її між ключками гравців. Через це виникало дуже багато переломів та розсічень і саме тому було введено правило вкидання шайби, щоб арбітри не травмувались
6. Сьогодні використовують шайбу діаметром три дюйми (7,62 см) і вагою шість унцій (170 грамів). Цікавим є те, що як і каток перед грою шайбу також заморожують, щоб вона не пружинили.
7. Рекордним кидком в історії хокею є удар канадського хокеїста Роберта (Бобби) Халла, в результаті якого шайба розігналась до швидкості понад 190 кілометрів на годину.
8. Згідно підрахунків найпопулярнішої в Детройті газети Детройт фрі прес (Detroit Free Press) понад 68% професійних хокеїстів хоч раз втратили зуб на тренуванні чи грі.
9. Найнижчий хокеїст який грав в НХЛ був канадець Рой Вотерс (Roy Worters), він грав на позиції воротаря. Хоч його ріст становив всього 160 см Рой зіграв 495 матчів в НХЛ, з яких 11 були у фіналі Кубка Стенлі.
10. Один з найбільш високих хокеїстів, які грали в НХЛ є словак Здено Хара (Zdeno Chara), його зріст 206 см, а в ковзанах понад 210. Загалом він провів понад тисячу матчів в НХЛ і є володарем Кубка Стенлі 2011 року.
11. Хокей дуже важка та енергозатратна гра, за матч хокеїст може втратити понад кілограм ваги, більша частина якої це вода.
12. Колись в хокеї воротарі не використовували маски. Першим воротарем в історії НХЛ який одягнув маску був канадець Жак Плант, а останнім хто вийшов захищати ворота на лід без маски був 7 квітня 1974 року Енді Браун, який за гру без маски отримав прізвисько «Безстрашний».
13. Окремої уваги заслужив справжній герой льодових арен Террі Савчук (Terry Sawchuk) на прізвисько «Юкі» (Ukey), яке отримав через українське походження. Террі дев'ятий в сотні кращих гравців НХЛ та займає перше місце серед воротарів за всю історію хокею.
14. Майбутня зірка хокею народилась у родині іммігрантів з України та спочатку батьки назвали його Тарасом. Однак пізніше в документах було вказано ім'я Терренс (Террі).
15. Через те, що Террі волів грати без захисної маски він отримав дуже багато шрамів, в тому числі і на лиці. На тілі хокеїста було понад 450 шрамів.
16. В п'ятдесятих за команди США та Канади грало так багато українців, що як говорив хокеїст Метро Пристай (Metro Prystai): «в ті роки в НХЛ у роздягальнях тільки й було чути жваву балаканину українською мовою».