Цікаві факти про Україну

Цікаве про Україну

Неповторна краса української землі століттями надихала на творчість, а славна історія завжди буде приводом для гордості. Унікальні звичаї, неповторна культура, працьовиті і творчі люди віками вигідно виділяли Україну поміж інших Європейських країн.

1. В 1853 році у той час як весь світ рятувався від темряви свічками, в Україні у місті Львів вперше у світі засвітила гасова лампа.
2. Неодмінний атрибут карпатських пастухів трембіта — найдовший народний духовий інструмент у світі. В сиву давнину, коли у високогір'ї не було ні телефонів ні радіо трембіта була єдиним способом комунікації між чабанами.
3. В місті Дніпро розташований один з найбільших заводів з виготовлення озброєння та космічної техніки. Саме тут було виготовлено перший в історії штучний супутник Землі, а його запуск вважається початком космічної ери.
4. Авіаконструктор І.І. Сікорський розробив безліч нових моделей літаків, однією з його заслуг є також винахід гелікоптера.
5. Якщо говорити про вклад України в літакобудування то не можна оминути увагою літак АН-225 «Мрія». За один політ Мрія поставила 124 рекорди, а також це найбільший літак у світі.

Тунель кохання

6. Одним з найбільш романтичних та унікальних місць в Україні вважається Тунель Кохання біля смт Клевань. Ботанічне диво розташоване у лісовому масиві на відрізку майже чотири кілометри та утворене сплетінням дерев та кущів, які утворюють коридор у формі арки.
7. Мед — один з найбільш корисних натуральних продуктів, а завдяки П.І. Прокоповичу, який винайшов рамковий вулик його добування стало набагато зручнішим. Україна входить до п'ятірки світових виробників меду в світі.
8. Одним з перших кроків незалежної України була відмова від ядерного озброєння. Тоді в Україні був третій найбільший арсенал ядерної зброї у світі.
9. Українська земля завжди виділялась своєю щедрістю та плодючістю. На території України знаходиться понад 25% світових запасів чорнозему, який при правильному поводженні дає найкращий врожай. Не даремно Україну називають житницею Європи. За часів Другої Світової війни нацистська Німеччина навіть намагалась вивозити наш чорнозем поїздами.
10. І наостанок — незаперечним залишається той факт, що українки найгарніші.