10 цікавих фактів про Київ

Цікаве про Київ

Місто Київ — це не лише славетна столиця нашої батьківщини, а й ключова ланка єднання різноманітних історичних епох. Каштанова столиця відіграла визначну роль у формуванні слов’янської цивілізації, закладеної ще за часів Київської Русі.

1. З давніх часів наша столиця була економічним та культурним центром у східній Європі. В одинадцятому столітті Київ був найбільшою столицею в Європі, місто у понад десять разів перевищувало Париж та було у п'ятдесят разів більшим за Лондон. Станом на 2016 рік у списку найбільших міст Європи Київ на сьомій сходинці.
2. Чи не найперше, з чим асоціюється Київ — це Хрещатик, найкоротша, однак водночас і найширша головна вулиця серед Європейських столиць. Її ширина становить 75 метрів.
3. Київське водосховище, або як його ще звикли називати місцеві жителі Київське море, третє за площею в Україні (понад 922 кв. кілометри). Об'єм води який тут міститься справді вражає — понад 3730 мільйонів метрів кубічних.

Цвіт каштанів

4. У травні Київ тоне в цвіті каштанів і стає не менш красивим, ніж місто Ужгород вбране в наряд з квітучої сакури. Саме тому Київ також має неофіційне звання «Каштанова» столиця.
5. Київ поправу вважається одним із найзеленіших міст Європи, тут розташовано понад сімдесят парків та більше ніж двісті скверів.
6. В Києві розташований один з найвищих пам'ятників у світі, звісна річ мова йде про Батьківщину-Мати. Висота монументу з постаментом 102 метри що на дев'ять метрів більше ніж розміри символу міста Нью-Йорк статуї Свободи.
7. Станом на 2016 рік найвищий хмарочос в Україні знаходиться у місті Київ — Житловий комплекс на Кловському узвозі, висотою 168 метрів. Також тут є одна з найглибших у світі станція метро — Арсенальна, яка знаходиться на глибині 105 метрів.
8. Тут народився Малевич, а на Андріївському узвозі колись жив Булгаков. Також саме в Києві народився один з найкращих тренерів в історії Українського та світового футболу Валерій Лобановський.
9. Київська команда «Динамо» найтитулованіший футбольний клуб за всю історію СРСР. А також перший представник тогочасного Радянського Союзу, якому вдалось здобути європейський трофей.
10. На честь міста назвали астероїд — «2171 Київ».