Чому вода називається водою

Чому воду називають водою

Назви цілющої вологи на різних мовах перегукуються між собою. Українською, російською та болгарською «Вода», білоруською «Вада», польською «Woda». Дуже схожі назви англійською «Water» та німецькою мовою «Wasser». У всіх цих слів є багато спільного: вони складаються з двох складів та починаються зі звуку «в». Цей збіг абсолютно не випадкові, тому давайте разом вияснимо чому вода називається водою.

Хоч на інших мовах назва вологи звучить інакше, наприклад, французькою мовою — «Eau», італійською «Agua», якщо добряче покопатися в етимології, то можна виявити майже невловимі та дуже далекі спільні риси.

Здавна люди ототожнювали воду з рухом, саме тому в слов'янських мовах так багато споріднених слів: водити, провідник, вести, супровід. У фінській мові є слово «Vuotaa» (Вода), яке перекладається як бігти, текти, протікати, витік. Вода завжди відігравала дуже важливу роль, люди здавна селились на берегах річок та узбережжі моря. Вода ніколи не розділяла народи, а поєднувала їх, здавна основні торгові шляхи проходили морями та річками.

Дана — богиня води у слов'ян

В слов'янській міфології є навіть богиня води — Дана. Ім'я Дана складається з ДА — старослов'янською «вода» і НА — «неня» та означає «Вода-Мати». Вона шанувалася як світла і добра богиня, що дає життя всьому живому.

Люди поважали та цінували воду, вона дає життя і саме тому так багато співзвучних старослов'янських слів які характеризують силу та життєдайність води: «водруженный» — міцний, «водрузити» — зводити (будувати), «воевода» — воєначальник.

Однією з найдавніших мов, яка дійшла до нас в письмовому вигляді є хетська (мертва мова, яка належить до індоєвропейської мовної родини).Слово, яким називається вода, хетською мовою звучить як «wadar», легко помітити схожість з англійським «Water».
Ще на початку зародження цивілізації люди вибрали для себе слова, якими надалі почали називати воду. Ймовірно слов'янські народи назвали воду «водою», оскільки це слово співзвучне більш давньому санскритському — «Uda» (вода), але визначити точне значення та походження слова практично неможливо.