Цікаві факти про петрушку

Корисні факти про петрушку

Петрушка неодмінний компонент Української кухні та здавна господині використовують петрушку щоб надати своїм стравам неповторного смаку.

1. Петрушка є близьким родичем селери, кропу, кмину та моркви.
2. Точне походження петрушки невідоме. Деякі дослідники вважають, що петрушка родом з Сардинії, де вона часто зустрічається в дикій природі навіть сьогодні. Проте відомо, що вживати в їжу та вирощувати петрушку почали близько 2000 років тому.
3. З Середземномор'я петрушка поширилася по всій Європі, а в Україні її почали вирощувати ще в XI столітті. До слова, в Київській Русі петрушку спочатку використовували виключно в лікарських цілях.

Петрушка родом з Сардинії

4. В Стародавньому Римі, крім того, що петрушка була обов'язковим компонентом більшості страв її використовували також для усунення наслідків похмілля.
5. В Росії ефірну олію, яку виготовляють з кучерявої петрушки включено до списку наркотичних речовин.
6. Петрушку здавна використовують як природний освіжувач подиху та дуже часто застосовують в медицині та косметології. Її додають при виробництві мила та шампуню.
7. В кулінарії виділяють два основних типи петрушки, які відрізняються як за смаком так і за зовнішнім виглядом. Кучерява петрушка — більш гірка і має зморшкувате, немов пом'яте листя та італійська петрушка, яка має сильний аромат і плоскі листочки.

Кучерява петрушка та італійська петрушка

8. Смак петрушки також дуже залежить від типу ґрунту та кліматичних умов де вона зростає. Петрушка — одна з найпопулярніших спецій у світі.
9. Петрушку рекомендується висаджувати біля кущів троянд, завдяки цьому квіти стають більш здоровими та в них значно підсилюється власний запах.
10. Крім того, петрушку добре вирощувати на одній грядці разом з різноманітними овочами, її запах відлякує шкідників, вона має антибактеріальні та антигрибкові властивості та приваблює бджіл, які запилюють квіти.
11. Столова ложка петрушки містить більш ніж половину рекомендованої добової норми вітаміну К. Також петрушка багата на вітаміни групи B та вітаміни А і С.
12. Окрім вітамінів в петрушці багато харчових волокон та мінералів, таких як залізо, калій, кальцій та магній.