Чому від ананаса пече язик

Чому ананас пече язик

Ананас — дуже соковитий та смачний тропічний фрукт, він яскраво виділяється своєю незвичною формою та багатий на різноманітні вітаміни та мікроелементи. Якщо ви коли-небудь їли ананас то, мабуть, помітили, що від нього можуть пекти губи та язик. Ми вирішили детальніше дослідити це питання і виявилось, що у всьому винен фермент бромелайн, який у великій кількості міститься в ананасах.

Фермент бромелайн відомий своїми корисними властивостями, він має протизапальну дію, сприяє схудненню та покращує травлення, але він також руйнує білок. Ця особливість бромелайну, з одної сторони корисна, адже він допомагає засвоювати білок, але з іншої сторони саме він подразнює та обпікає чутливу шкіру на язику та губах. Ананас є єдиним природним джерелом цього ферменту.

Дозрілий і зелений ананаси

На щастя, існує спосіб уникнути палючого відчуття в роті, коли ми їмо ананас. Щоб уникнути неприємних відчуттів насамперед необхідно переконатись, що ананас спілий, м'якоть має бути жовтою, без будь-яких зелених плям. Незрілі ананаси мають надзвичайно високий вміст бромелаїну, який нейтралізуються, коли ананас дозріває.

Звісно все також залежить від кількості ананасу, який ви зїсте за один раз. З цієї причини не варто їсти дуже велику кількість ананасів, а особливо не варто вживати зелені плоди. Бромелайн також дуже негативно впливає на зубну емаль, тому після того, як ви з'їсте ананас, краще відразу прополоскати рот.

Найкращий спосіб уникнути негативного впливу бромелайну — приготувати ананас. Висока температура руйнує бромелайн, але якщо ви любите свіжі плоди, пам'ятайте, що найбільше його міститься в стовбурі та в твердій серцевині плоду. Щоб звести до мінімуму негативний ефект ферменту завжди вирізайте серцевину ананаса перед тим, як його з'їсти.
Ананаси дуже корисні та смачні фрукти, але наступного разу, коли ви йдете в магазин, щоб купити ананас, пам'ятайте, що завжди необхідно вибирати лише спілі плоди.