10 цікавих фактів про цибулю

Цікаве про цибулю

Цибуля є незамінним компонентом до багатьох страв, вона сприяє кращому перетравленню жирної і м'ясної їжі, а також є доступним джерелом вітамінів та мінералів. Цибуля є частиною нашого раціону понад сім тисяч років, її вирощують з часів зародження людської цивілізації і тому ми підібрали для вас 10 цікавих фактів про цибулю.

1. Цибуля — це рід рослин, який налічує понад 1200 видів. Культивовані домашні сорти відрізнятися формою, розміром, смаком та кольором цибулини і саме за кольором виділяють три основні групи: жовту, червону та білу. Жовта цибуля є найпопулярнішим видом цибулі, частка світового виробництва якої складає близько 75%.
2. Батьківщиною цибулі заведено вважати Центральну Азію, вона виникла в Західному Пакистані та Ірані, але сьогодні, завдяки лікарській цінності та легкості зберігання взимку, її можна зустріти по всьому світі.

Різні кольори цибулі

3. Цибуля є близьким родичем часнику, який також належить до родини Цибулевих, саме від його латинської назви (Allium sativum) походить загальнородова назва Allium.
4. Пітер Глейзбрук, фермер-любитель з Великої Британії, зумів виростити цибулину, вага якої склала понад 8 кілограмів і була занесена но Книги рекордів Гіннеса.

Пітер Глейзбрук та величезна цибуля

5. Її дуже шанували в Стародавньому Єгипті, сферична форма та концентричні кола у внутрішній структурі цибулі вважались символами вічного життя. Цибулю розміщали в гробницях фараонів та приносили в жертву богині Ізіді і тому простим людям заборонялось вживати її в їжу.
6. Цибулю втирали в шкіру римські гладіатори, оскільки вважали, що вона може додати силу та збільшити витривалість, а також вона входила до обов'язкового продовольчого забезпечення солдатів Стародавнього Риму та Греції. Цибуля є сильним антисептиком і використовувалася для дезінфекції солдатських ран.

Квіти Цибулі Гігантської

7. Цвіте цибуля в серпні дрібними квітами, зібраними в округлі суцвіття, які розміщуються на довгих квітконіжках. У деяких сортів цибулі ці квітконіжки виростають більше ніж один метр заввишки.
8. Цибуля є багатим джерелом вітамінів A, B1, B2 та вітаміну C, в ній багато фосфору, калію та марганцю. Також, як не дивно, в одній цибулині міститься близько чайної ложки цукру. У свіжій сирій цибулі в чотири рази більше корисних речовин ніж в приготованій.

Цвіт цибулі Allium oreophilum

9. Здавна деякі види цибулі використовують як декоративні рослини. Серед них найбільш популярними є Цибуля Христофа (Allium christophii) та Цибуля гігантська (Allium giganteum). Також нерідко в садах можна побачити Цибулю Шуберта (Allium schubertii) з особливим кучерявим листям та Цибулю Ореофілум (Allium oreophilum), яка цвіте яскравими рожевими квітами.
10. Утворена цибулина з щільноупакованих видозмінених листків. Зовнішні луски сухі та жорсткі і служить захистом для соковитих, м'ясистих внутрішніх листочків. За давньоукраїнським фольклором, якщо зовнішня шкіра цибулі товста, це означає, що наступна зима буде дуже холодною, а якщо тоненька — можна очікувати м'яку і теплу зиму.