Цікаві факти про ожину

Цікаве про ожину

Ожина — це одна з найсмачніших ягід, які можна зустріти в лісах по всій Україні. Хоч в ожині мало калорій, вона багата на вітаміни та антиоксиданти і тому дуже корисна для здоров'я. Ми підібрали для вас 10 цікавих фактів про ожину, які неодмінно вас здивують.

1. Плід ожини складається з багатьох кістянок, в середині яких міститься велика приплющена кісточка.
2. У світі існує понад 350 різноманітних сортів ожини, але всі вони належать до родини розоцвітих. Вона є близьким родичем малини, полуниці, троянди та навіть, як не дивно, хмелю і кропиви.
3. Існують сорти малини чорного кольору, які зовні дуже схожі на ожину, але є одна особливість по якій їх дуже легко відрізнити. При збиранні ожини ягода відривається разом з плодоложем, а в малини плодоложе залишається на кущі.

Як ожина міняє забарвлення при дозріванні

4. Під час процесу дозрівання ягоди ожини змінюють своє забарвлення з зеленого на червоний, а спілі плоди набувають чорно-фіолетового забарвлення. Темний колір ожині надають антоціаніни, які також є хорошими антиоксидантами.
5. Збирати ожину потрібно лише спілою оскільки її плоди, на відміну від яблук чи бананів, перестають дозрівати, коли їх зривають. Хоч дика ожина кислувата на смак, вона така ж корисна, як і одомашнені сорти.
6. Ягоди ожини дуже швидко псуються і навіть в холодильнику їх можна зберігати не більше двох-трьох днів. Однак є спосіб поласувати ожиною навіть взимку, для цього її потрібно заморозити. Заморожена ожина зберігає не тільки свій смак та аромат, а й більшість корисних властивостей.
7. Стакан свіжої ожини містить всього 65 калорій, але як і інші ягоди, ожина може похвалитися своїми корисними властивостями. Вона містить клітковину, вітаміни групи B, вітамін A, С, Е і К, а також марганець, кальцій та цинк.

Вітаміни, які містяться в ожині

8. Ожину використовують при виготовленні різноманітних десертів, джемів та желе, її додають в кекси і торти, а в середньовічній Європі з ожини робили фарби для тканин. Навіть сьогодні її використовують як природній харчовий барвник при виготовленні йогуртів та морозива.
9. Ожина витривала та невибаглива рослина, її кущі дуже швидко розростаються і в Карпатах, на Кавказі та в деяких районах Близького Сходу утворюють кількаметровий шар непрохідних хащів. В США та Мексиці ожину вирощують в промислових масштабах.
10. Є навіть давньогрецький міф в якому йдеться, що ягоди ожини - це краплі крові титанів, яку вони пролили на землю під час битви з богами.