Цікаві факти про малину

Цікаве про малину

Малина зростає в районах з м'якою зимою і холодним літом, по всьому світу. Є більше ніж двісті видів малини та лише декілька видів культивовано та споживаються у великих масштабах. Люди здавна вирощують малину, як джерело їжі та в медичних цілях і тому ми підібрали для вас 10 цікавих фактів про цю неймовірну ягоду.

1. Протягом першого року життя, в малини з'являється лише одне вкрите шипами стебло, яке виростає до двох метрів завдовжки. Тільки на другий рік з'являються бічні гілки та нові стебла які утворять кущ.
2. Зазвичай лише з другого року життя в малини з'являються перші квіти та плоди.
3. Мало хто знає, що плоди малини, залежно від сорту, можуть відрізнятись за кольором. Трапляються кущі з бордовими, фіолетовими та навіть жовтими ягодами.

Жовта малина

4. Кожен плід малини складається з багатьох кістянок і у кожній кістянці міститься насінина.
5. Малина прекрасне джерело вітамінів В9, А та Е. Також в ній міститься більше ніж в апельсині вітаміну С та велика кількість клітковини і мінералів, зокрема, магнію та марганцю.
6. Крім соковитих і смачних плодів також використовують листя малини з якого варять корисний при застуді чай.
8. Малину вирощували ще древні римляни. Пліній Старший — римський історик та письменник виявив величезні зарослі дикої малини на острові Крит і дав цій рослині ім'я на латині Rubus Idaeus. В римській міфології існує навіть міф, який пояснює червоний колір малини. За легендою, ягоди малини раніше були білого кольору, але коли царівна Іда збирала малину для свого малюка, вона поранила об гострі шипи руку та окропила плоди своєю кров'ю, відтоді ягоди малини отримали свій червоний колір.

Малини на поштових марках

7. Люди здавна люблять малину та цінують її корисні властивості. Зображення малини можна зустріти в живописі, народних піснях і навіть на поштових марках різноманітних країн світу.
9. На Філіппінах вважали, що гілка малини має чудодійну силу та відлякує злих духів.
10. Малина фігурує і в Українській міфології. Персонажі замовлянь Малина, Калина та Шипшина — три сестри, які символізують зв'язок з потойбічним світом.