Цікаві факти про хом'яків

Все про хом'яків

Хом'яки дуже популярні домашні улюбленці. На їх утримання не потрібно витрачати багато часу та коштів і вони стають хорошими друзями для малих дітей. Ми підібрали для вас цікаві факти про цих маленьких і пухнастих тваринок.

1. Мало кому відомо що насправді хом'яки не вегетаріанці, вони всеїдні. Звісно жодний хом'ячок не відмовиться від смачного зерна, та в природі вони з радістю їдять також траву, коріння і навіть комах. Домашнім хом'ячкам можна давати шматочок відвареної курки, але вона обов'язково має бути приготована без солі чи спецій.
2. У світі більше ніж 20 видів хом'яків, але переважно тільки чотири види (джунгарскй, сирійський, хом'як Кемпбелла і Роборовського) утримують як домашніх улюбленців. Найпопулярнішим видом який продається в зоомагазинах є сирійський хом'як.
3. Ці пухнасті тваринки як правило самітники та лише хом'яки Роборовського живуть стайками. Інші види хом'яків якщо утримуються в одній клітці дуже часто б'ються між собою.
4. У дикій природі родичі одомашнених хом'яків дуже рухливі і саме тому рекомендується встановлювати в клітці колесо. Хом'ячок за добу в такому колесі може пробігати до декількох кілометрів. Якщо хом'як не має куди подіти свою енергію він стає млявим і малоактивним, а згодом у таких тваринок можуть з'явитись проблеми зі здоров'ям.

Нірка хом'яка

5. У дикій природі в хом'яків дуже багато ворогів і тому вони риють нірки в землі, які часто можуть бути глибиною більше ніж метр. У свої підземних будиночках хом'яки зазвичай роблять декілька окремих кімнат і два виходи.
6. Хом'ячки мають дуже багато дітей, вони часто народжують більше ніж двадцять малят.
7. Всім відомо що в хом'яків великі щічки в яких вони ховають та переносять їжу. Часто вони напихають так багато їжі за щоки, що їх голова збільшується в 2-3 рази. Та мало хто знає що мати може таким чином у випадку небезпеки приховати навіть своїх дітей.