Цікаві факти про собак

Цікаве про собак

Перші собак було одомашнено понад 14-15 тисяч років тому. Первісні собаки були напівдикими вовками, які кочували разом з людьми по всьому світі. Найбільш ранні європейські образи собак зустрічаються ще в наскальному живописі, понад 12 тисяч років тому в Іспанії. Для порівняння котів було приручено лише сім тисяч років тому і саме тому ми підібрали для вас найцікавіше про собак.

1. За популярністю серед домашніх улюбленців собаки поступаються лише котам. Сьогодні в світі налічується близько 400 мільйонів собак.
2. Собак здавна дуже цінували на Далекому Сході, в стародавні часи пекінесів часто дарували вельможам та імператорам і при дворах вони навіть мали власних слуг.
3. Собаки часто фігурують в грецькій міфології, в тому числі Цербер, триголовий пес, що охороняє вхід в підземний світ, і мисливських собак, які супроводжують на полюванні богиню Діану. Древньогрецький мислитель Платон говорив, що "у собаки є душа філософа».
4. Форма морди собаки може свідчити про те, як довго вона зможе прожити. Собаки з гострими мордами, схожими на вовчу, як правило, живуть довше ніж пси з плоскими.

Новонароджені щенята далматинця

5. При народженні щенята дуже беззахисні, вони з'являються на світ абсолютно сліпими, глухими та беззубими. До речі щенята далматинців народжуються абсолютно білими, а характерні плями з'являються згодом.
6. Лопатки в собак не прикріплені до решти скелета, це забезпечує більшу гнучкість тіла
7. В собак дуже добре розвинуте відчуття запаху, приблизно в 1000 разів краще, ніж у людей. У той час як у людей є 5 мільйонів специфічних клітин для виявлення запаху, собаки мають більш ніж 220 млн. Крім того частина мозку, яка відповідає за запах у собак в чотири рази більша, ніж у людини.
8. Собаки мають вологий ніс, щоб вбирати більше молекул запаху з повітря. Також цікавим є той факт, що відбитки носа собаки настільки ж унікальні, як відбитки пальців людини і можуть бути використана для їх ідентифікації.