Цікаві факти про вовків

Цікаве про вовків

Вовки фігурують в цілій низці казок у більшості народів світу. Їм відведені ключові ролі у міфах та епосах багатьох народів, у тому чилі і в Україні. Згідно з багатьма дослідженнями вовки були тотемними тваринами племен, які колись жили на території сучасної України.

1. Є досить багато підвидів цих кмітливих хижаків і у всіх відрізняється специфічне виття, яке використовують для спілкування один з одним.
2. Діапазон та різноманітність частот голосових засобів вовків значно перевищує можливості більшої частини тварин. Вовки вміють вити, бурчати, завивати, гарчати, скавчати та гавкати і кожен їх звук має безліч варіацій та певне значення.
3. Вовки які пішли або були вигнані зі зграї зазвичай стають одинаками та дуже рідко виють.
4. За різними підрахунками в Україні понад дві тисячі диких вовків, які зазвичай живуть та полюють зграями.
5. Вовки дуже прискіпливі до вибору партнера і переважно пару вибирають на все життя.

Маленьке вовченя

6. Зазвичай вовки полюють на території близько півтора кілометра квадратних та не відходять далеко від свого лігва, але вони можуть і подорожувати на сотні кілометрів кожного року за стадами мігруючих тварин.
7. Всі щенята вовків народжуються сліпими та глухим і повністю залежать від своїх батьків. При народженні їх очі мають блакитний відтінок, який приблизно лише через вісім місяців стає жовтим.
8. Очі вовків добре пристосовані до полювання в темряві. Рогівка ока має специфічний шар який добре відбиває світло, саме тому в давнину люди страшенно боялись вовків та присвоювали їм містичну силу, оскільки їх очі таємничо відблискували світло смолоскипів та ліхтарів.
9. У вовків в сорок разів більше рецепторів нюху ніж у людини, що дає їм можливість відчути запах здобичі на відстані понад півтора кілометра.
10. У вовків добре розвинена мускулатура, а тиск щелеп у двічі вищий ніж у найбільших собак та може сягати трьохсот кілограмів на сантиметр квадратний, що робить їх відмінними мисливцями.
11. Далеко не безпідставним є вираз «Голодний як вовк». У невдалі місяці вовки можуть тижнями голодувати, а коли випаде можливість поїсти то доросла особина може за раз з'їсти до десяти кілограмів м'яса.
12. Хоч собаки досить споріднений вид, вовки їх розглядають виключно як здобич. Також вовк є одомашненим прототипом самоїдської лайки. Лайки саммі є одною з найдавніших порід їздових собак.