Цікаві факти про крабів

Цікаве про крабів

Здавна люди селились біля моря оскільки воно завжди було надійним джерелом їжі і колись доступне навіть для бідняків м'ясо крабів сьогодні вважається делікатесом Ми підібрали для вас цікаві факти про одного з найбільш чудернацьких мешканців морських глибин — краба.

1. Більшість крабів мають плоске тіло, яке дозволяє їм протиснутись в дуже вузькі щілини. Зовні їх тіло вкрите щільною та міцною оболонкою яка є зовнішнім скелетом краба. Схожий зовнішній скелет мають також павуки та комахи.
2. Панцир краба не росте протягом життя і коли він стає занадто тісним краб скидає свою оболонку. Таке линяння відбувається шість або сім разів протягом першого року життя молодого краба, а у дорослих особин, як правило тільки один або два рази на рік.
3. В бійці з іншими особинами чи в результаті нападів хижаків краби можуть втратити клешню або ногу, але з часом втрачена кінцівка відростає.

Краб-павук Macrocheira kaempferi

4. Найбільшим у світі є японський краб-павук (лат. Macrocheira kaempferi) розміри якого досягають 50 см, а розмах ніг може бути до чотирьох метрів. Великі представники цього виду можуть важити близько 20 кілограмів.
5. Одним з найбільш розповсюджених видів крабів є Grapsus grapsus, який мешкає вздовж тихоокеанського узбережжя. Молоді представники цього виду чорного кольору, що дозволяє добре маскуватись серед каміння, а дорослі особини різнокольорові та дуже яскраві.
6. Краби зустрічаються майже всюди в океані. Їх можна побачити на камінні далеко від води, під льодом в Антарктиді, деякі види можуть залазити на дерева та навіть жити в гарячих джерелах на дні океану.
7. Деякі види крабів маскуються вирощуючи на панцері морську анемону. Ці живі прикраси відмінно маскують краба, а укуси актиній добре відлякують хижаків.
8. Краби досить тривалий час можуть перебувати на суші, головне щоб їх зябра залишались вологими, оскільки вони, як і риби отримують кисень з води.