Чим відрізняється крокодил від алігатора

Різниця між крокодилом та алігатором

Ми дуже сумніваємось, що вас хоч на мить зацікавить хто перед вами крокодил чи алігатор коли зненацька в дикій природі перед вами з'явиться луската, зелена машина для вбивства. Але враховуючи, що ми живемо в Україні та можемо побачити цих доісторичних створінь в живу лише в тераріумі нас зацікавило в чому відмінність. Виявилось, якщо знати, що шукати відрізнити крокодила від алігатора можна практично миттєво.

Найбільш очевидною відмінністю є форма морди. В крокодилів видовжена, V-подібна, а алігатори мають коротшу, значно ширшу та U-подібну форму морди. Винятком з цього правила є індійський болотний крокодил, який має більш коротку та широку щелепу, але за іншими ознаками його класифікують саме як крокодила.

Алігатор і крокодил

Най важливішою відмінністю є вигляд зубів на нижній щелепі. Верхня щелепа алігатора значно ширша нижньої та через це зуби нижньої щелепи, коли рот тварини закритий, майже повністю приховані. Щелепи крокодила практично однакові і через це великий четвертий зуб на нижній щелепі завжди виступає. Крім того зуби алігатора більш округлі.

Морда крокодила та алігатора вкрита чорними цятками — рецепторами тиску. Завдяки цим рецепторам тварина відчує рухи здобичі у воді. Такими рецепторами вкрите все тіло крокодила, а в алігатора лише голова.

Крокодили значно краще переносять солоність води та завдяки цьому вони більш розповсюджені. В природі їх можна зустріти в Південній та Центральній Америці, Австралії, Азії та Африці, а от алігаторів можна зустріти лише на східному узбережжі США та Китаї. Єдиним місцем на Землі де одночасно в природі можна побачити крокодила та алігатора це штат Флорида.