Цікаві факти про крокодилів

Цікаве про крокодилів

Крокодили здавна займають почесне місце серед тваринних культів, їм поклонялись як богам та поважали в багатьох культурах стародавнього світу. І навіть сьогодні ці неймовірні істоти викликають жах в людей яким доводилось зустрічатись з ними в дикій природі.

1. В деяких давніх культурах крокодилам поклонялися та прирівнювали до богів. Наприклад стародавні єгиптяни вірили в бога Себека, якого вони вважали володарем річки Ніл та зображували його, як істоту з тілом людини та головою крокодила.
2. При храмах у Стародавньому Єгипті жили одомашнені крокодили, яких дуже поважали і після смерті навіть муміфікували та з почестями хоронити у спеціальних саркофагах.
3. Навіть сьогодні в Новій Гвінеї є плем'я тотемним богом якого є крокодил. Крім того що люди племені поклоняються крокодилам вони навіть роблять спеціальні шрами на шкірі, щоб бути схожими на них.
4. Самка крокодила відкладає до вісімдесяти яєць, які ревно захищає. Після народження в перші тижні життя крокодили самі часто стають жертвами хижаків. Маленькі крокодили можуть стати кормом для хижих птахів, варанів чи навіть інших великих крокодилів.

Мама крокодил

5. Після вилуплення самка обережно переносить потомство до води у своїй щелепі.
6. Найбільших представників цих доісторичних монстрів можна зустріти від Індії до північної Австралії. Морський крокодил (Crocodylus porosus) виростає довжиною понад сім мерів та може важити до тисячі кілограмів. Вже при розмірі трохи більш як чотири метри окремі представники цього виду можуть важити пів тонни.
7. Зуби крокодила як і в акули постійно змінюються під час життя. Вони не пережовують їжу, а шматки м'яса які виривають з жертви вони ковтають цілими шматками.
8. Для того, щоб легше перетравлювати їжу крокодили ковтають каміння, яке в шлунку перетирає шматки м'яса, а також служить баластом при зануренні.
9. Часто можна зустріти крокодилів з широко відкритою щелепою та це не агресивна поза для залякування, а таким чином вони охолоджуються.
10. Крокодили мають неймовірно міцну шкіру. Шкіра на спині крокодила здатна витримати удари спису чи лука і навіть стримати кулю пістолета.
11. Перші крокодили з'явились понад 240 мільйонів років тому. Сучасні крокодили відмінні хижаки та майстри з виживання і саме тому їм вдалось пережити динозаврів. В природі вони можуть жити до 80 років.