Цікаві факти про фільми жахів

Цікаве про фільми жахів

Фільми жахів досить специфічний жанр в кінематографі і саме тому якість фільму далеко не завжди залежить від його бюджету. Ми підібрали для вас добірку цікавих фактів про фільми жахів.

1. Першим Українським хорором, який відзняли в форматі 3D є фільм жахів «Синевир». Ідею для фільму Олександр Альошечкін почерпнув зі збірки дитячих казок, які часто читав дочці перед сном.
2. По творах Стівена Кінга сьогодні екранізовано найбільше різноманітних фільмів і навіть в одному з них — «Калейдоскоп жахів», знявся його син, а сам письменник фігурує майже в кожній стрічці. Зокрема в «Кладовищі домашніх тварин» він зіграв священика.
3. Домашнього улюбленця кота Черча в фільм жахів «Кладовище домашніх тварин» зіграло аж сім різних котів.
4. Дуже часто персонажі фільмів жахів стають культовими. Всім відомі такі лиходії як Фредді Крюгер з «Жахів на вулиці в'язів», Джейсон Вурхіз з франшизи «П'ятниця 13-го» та багато інших. Відсилання до цих анти героїв часто можна побачити у нових фільмах, а іноді самі персонажі банально змальовуються з них.
5. До речі, маловідомим фактом залишається те, що Джейсона з «П'ятниці 13-го» на початку розробки сценарію звали Джош, а в першій частині, даної серії фільмів, він взагалі залишався міською легендою і вбивцею була його мати.
6. П'ятниця 13-го була знята в реальному таборі в Нью-Джерсі, який досі функціонує.

Рукавиця Фредді Крюгера в Evil Dead 2

7. У фільмі «Зловісні мерці 2» ви можете побачити рукавицю Фредді Крюгера, яка висить біля дверей в одній зі сцен.
8. В хорорі «Жах на вулиці в'язів» дебютував популярний сьогодні актор Джонні Депп. Він випадково, за компанію з другом, прийшов на кастинг і його взяли на роль хлопця головної героїні.
9. При зйомках фільму «Техаська різанина бензопилою» робочою назвою була «Head Cheese» — англійською так називають варений пресований ковбасний виріб (сальтисон). Через обмежений бюджет картини та економію коштів на зйомках використовували справжню кров тварин, яка значно дешевша за реквізитну.
10. Перший фільм жахів, який був номінований та отримав премію Оскар — «Екзорцист». Після виходу фільму, сходи, на яких впав екзорцист Каррас, стали визначною пам'яткою Джорджтауна і відтоді їх називають «Сходами екзорциста». Цікавим фактом є також те, що хоррор знімали в будинку, у якому колись жив сам продюсер та сценарист Вільям Пітер Блетті.

«Сходи екзорциста» (Exorcist steps)

11. На зйомки фільму «Пила» (англ. Saw) витратили всього 18 днів, а касові збори склали понад 100 мільйонів доларів.
12. Історія фільму «Пункт призначення» (англ. Final Destination) була взята з відкинутої ідеї для епізоду серіалу «Секретні матеріали» (англ. The X-Files).
13. Під час зйомок початкової сцени в фільмі «Пункт призначення 3», акторам довелось прокататись на американських гірках 26 разів.
14. Фільм жахів «Відьма з Блер» відзняли всього за вісім днів, а відзнятий матеріал монтували понад вісім місяців. Бюджет фільму склав 22 000 доларів, а заробити вдалось 240 мільйонів.
15. Щоб максимально відтворити аутентичну напругу між персонажами стрічки режисери фільму «Відьма з Блер» кожного дня акторам давали все менше їжі та виділяли менше часу для сну.
16. 2017 року вийшов фільм жахів «Воно», знятий за однойменним романом Стівена Кінга, який через два тижні після прем'єри став найкасовішим фільмом жахів в історії кіно, обігнавши культовий хорор «Той, хто виганяє диявола». Сумарні касові збори фільму станом на 31 жовтня 2017 склали понад 990 мільйонів доларів.