Цікаві факти про Гаррі Поттера

Цікаве про Гаррі Поттера

Серія фільмів про Гаррі Поттера одна з найприбутковіших франшиз в історії кінематографу. Мовою оригіналу вся серія книг про Поттера містить 199 глав, 4224 сторінок і 1090739 слів, а на основі книг було відзнято 19 годин і 39 хвилин фільмів.

1. Неймовірним фактом є те, що Джоан Роулінг, автор книг про цікаві пригоди Поттера та його друзів, втратила статус мільярдера, оскільки пожертвувала більшість свого статку на благодійність.
2. Всі книги про Гаррі були переведені на понад 70 мов, а роман «Гаррі Поттер і Дари Смерті» в перші 24 години з моменту випуску був проданий у кількості 11 мільйонів копій.
3. Після презентації книги «Гаррі Поттер і Кубок Вогню» одна з найбільших американських компаній, що надає поштові та кур'єрські перевезення — FedEx, залучили понад 9000 вантажівок виключно на доставку книг.

Платформа 9 3/4

4. На зйомках фільму «Гаррі Поттер і філософський камінь» сову Гаррі Поттера Гедвіґу грали відразу три пташки: Оок, Гізмо і Спраут.
5. В Лондоні, на залізничному вокзалі є платформа 9 3/4. На місці платформи висить табличка, а зі стіни виступає половина візка для багажу. Це дуже популярне місце для фото серед туристів.
6. Навіть сам 44-й президент США Обама зізнався, що прочитав всі книги про Гаррі.
7. Майкл Джексон мав велике бажання зробити мюзикл про Гаррі Поттера, але на його розчарування Джоан Роулінг йому відмовила.
8. Актриса, яка зіграла одного з привидів плаксійку Міртл, була найбільш дорослою серед усіх акторів, які грали студентів Хогвартса. На той момент їй було 37 років.
9. Гаррі Поттер народився в 1980 році і разом з автором Джоан Роулінг святкують день народження 31 липня.
10. Енн Джонс, світова чемпіонка зі читання на швидкість, прочитала книгу «Гаррі Поттер і Дари Смерті» всього за 47 хвилин.