Цікаве про планету Плутон

Цікаві факти про Плутон

Виявлений в 1930 році Плутон є другою найближчою до сонця карликовою планетою. Свого часу його вважали дев'ятою планетою в Сонячній системі і тому ми підібрали для вас найцікавіші факти про це космічне тіло.

1. У 2006 році коли Міжнародний астрономічний союз (IAU) формалізував визначення планети, Плутон був переведений до класу карликових планет.
2. За час від виявлення Плутона і класифікацією його як карликова планета (76 років), Плутон подолав менше третини своєї орбіти навколо Сонця. Його повний орбітальний період становить 246 років.
3. За своїми розмірами Плутон значно менший за такі супутники як Ганімед, Іо, Титан, Європа, Каллісто, Тритон і Місяць. Карликова планета має всього 66% від діаметра і 18% маси Місяця. Однак він є найбільшою карликовою планетою в Сонячній системі.

Супутник Харона, Плутон та Місяць

4. Плутон має п'ять відомих виявлених супутників. Це найбільший супутник Харона (відкритий в 1978 році), Гідра та Нікту (обидва відкриті в 2005 році), Кербер (виявлений в 2011 році) і Стікс (відкриті 2012).
5. Плутон на третину складається з води, якої в тричі більше ніж у світовому океані Землі. Звісно вода на поверхні Плутона у вигляді криги яка зі скелястою основою формує різноманітний ландшафт з гірських хребтів, світлих і темних ділянок та кратерів.
6. На момент коли орбіта Плутона найближча до Сонця на його поверхні з'являється тонкий шар атмосфери. Під дією сонячного світла з криги виділяється газ азоту та метану. Але коли орбіта карликової планети віддаляється її атмосфера знову замерзає і повертаються в твердий стан.
7. 2015 року космічний апарат Нові обрії (New Horizons) пролетів повз Плутона та передав на землю ряд знімків цього віддаленого світу.