Цікаві факти про чорну діру

Все про чорну діру

Чорні діри є одними з найбільш дивних речей у Всесвіті. Це масивні об'єкти з гравітацією настільки сильною що з них не може нічого вирватись, навіть світло. Досі насправді не відомо, що відбувається всередині чорної діри, а вчені поки лише висувають різноманітні припущення стосовно цих неймовірних астрономічних об'єктів і тому ми підібрали для вас найцікавіші факти про чорні діри.

Народження чорної діри починається зі смерті надмасивної зірки яка має дуже потужне гравітаційне поле. Коли ядро такої зірки гасне сила тяжіння стискає її до тих пір поки вона не вибухає. Після вибуху формується надзвичайно важкий об'єкт з неймовірною гравітацією, настільки високою, що навіть світло не може уникнути його силу тяжіння, він проходить через матерію часу і простору та утворює в ній діру цей феномен ми називаємо — чорна діра.
Ядро колишньої зірки стає основною частиною чорної діри яку вчені називають сингулярністю, а сам початок цього феномену називають горизонтом подій. Все що потрапляє за горизонт подій, або за точку неповернення безповоротно зникає назавжди.

Ми не зможемо побачити чорну діру, але нам відомі деякі її властивості це маса, електричний заряд та момент імпульсу (коефіцієнт обертання). Сьогодні ці властивості ми можемо виміряти лише приблизно спостерігаючи за рухом об'єктів довкола неї. Надпотужне гравітаційне поле чорної діри спотворює час та простір.
В центрі нашої галактики Чумацький Шлях також знаходиться надмасивна чорна діра Стрілець A. Її маса становить близько чотирьох мільйонів мас нашого Сонця.