10 цікавих фактів про буддизм

Цікаві факти буддизм

На світі величезна кількість релігій і кожна неповторна та специфічна, проте якщо говорити про найбільш екзотичні не можна оминути увагою буддизм. Ми підготували для вас найкращі маловідомі факти про цю незвичну релігію.

1. «Будда» перекладається з санскриту як «той, хто прокинувся», в тому сенсі, що «прокинувшись до реальності». Слово «Будда» має декілька значень, до прикладу це найбільш високий стан духовного вдосконалення, в також Буддою називають історичного індійського духовного наставника — Будду Шак'я-Муні та інших незліченних істот, які досягли просвітління.
2. Всупереч стереотипу, що буддизм притаманний переважно тільки мешканцям азіатських країн, понад сім мільйонів буддистів проживає поза територією Азії.

Будда Весняного Храму

3. Статуй Будди незліченна кількість по всьому світу, наприклад тільки в країні М'янмаі їх аж понад 580 тисяч. Крім того всі три найвищі статуї у всьому світі це статуї Будди.

Будда, Статуя Свободи та Христа-Спасителя

4. В Китаї проживає найбільша кількість буддистів, близько 245 мільйонів, понад 18% всього населення.
5. В Таїланді, Бірмі, Шрі-Ланці та Камбоджі, буддійський Новий рік святкують протягом трьох днів.
6. Буддійські монахи не можуть вбити будь-яку живу істоту, через будь-яку причину. вони не вбивають навіть шкідників і паразитів.
7. Свастика — священний символ у багатьох релігіях зокрема і у буддизмі. Вона символізує сонце, життя, світло, мудрість та достаток. Навіть назва символу походить від слів «su» і «asti», які зі санскриту перекладаються як «добре») і «буття».

Груші Будда

8. Деякі китайські фермери використовують пластикові форми для вирощення груш на подобу до Будди.
9. На відміну від багатьох релігій, в буддизмі не має єдиної центральної книги. Є багато текстів, зокрема навіть ті які приписують засновнику буддизму Шак'я-Муні, але в буддизмі багато шкіл використовують різні письмові джерела. Проте різні школи більш-менш ладнають між собою.
10. Буддизм як філософсько-релігійне вчення не дуже популярне в Україні, але сьогодні налічується понад півсотні буддійських громад і кількість послідовників становить близько 0,1 % від загальної чисельності населення.