Цікаві факти про Нотр-Дам де Парі

Цікаве про Собор Паризької Богоматері

Кожного року понад десять мільйонів вірян та звичайних туристів відвідують Нотр-Дам де Парі або Собор Паризької Богоматері. Ця визначна споруда створена в готичному стилі приваблює не менше відвідувачів ніж Ейфелева вежа. Попри щоденний шквал туристів, собор до сьогодні зумів зберегти свою красу та неповторність.

Будівництво собору почалось в 1163 році коли було закладено перший камінь і тривало 182 роки. Спочатку планувалось що стіни собору зможуть прийняти одночасно всіх мешканців міста Париж, тобто майже десять тисяч людей. Однак вже навіть за перші сто років будівництва кількість населення в місті зросла в декілька разів.
Під час Французької революції, антихристиянські екстремісти пограбували та сильно пошкодили Нотр-Дам. Було знищено безліч унікальних скульптур, та задля модернізації було зруйновано могили та вітражі. Страшно собі уявити, але під час Французької революції собор був перетворений на склад для зберігання продуктів харчування. Лише в 1802 році собор повернули церкві та заново освятили.

Горгулії Нотр-Дам де Парі

Органи та дзвони які встановлені в соборі не залишить байдужим нікого. З п'яти великих дзвонів, які можна побачити в Нотр-Дам кожен має власне ім'я. Найбільший, який знаходиться в південній вежі називається Еммануель, його вага понад 13 тонн.
Легенда свідчить, що приховані повідомлення та знаки які можна знайти на фасаді собору, вказують на місцеперебування Філософського Каменя, який перетворює будь-який метал на золото і свого власника наділяє безсмертям.
Попри всі випробування, які відбулись за довгу історію собору, сьогодні Нотр-Дам де Парі є духовним серцем французької столиці та саме тут зберігається одна з найбільших християнських реліквій — Терновий Вінець Ісуса Христа.