Цікаві факти про Сіктинську капелу

Все про Сіктинську капелу

Сіктинська капела один з найдорожчих та найбільш відвідуваний пам'ятник Риму, її відвідують понад п'ять мільйонів чоловік щороку, що приблизно дорівнює населенню Норвегії. Неймовірні фрески Мікеланджело зробили цю папську каплицю всесвітньо відомим шедевром.

1. Капела називається Сіктинською оскільки її було збудовано на замовлення папи римського Сікста IV. Її звели за розмірами Храму Соломона, який описаний в Старому Завіті.
2. До оздоблення стелі Сікстинської капели Мікеланджелом на ній було зображене нічне небо з зірками. Сам митець неохоче прийняв доручення розписувати капелу оскільки в першу чергу він себе вважав скульптором.

Сіктинська капела будова

3. Площа стелі Сіктинської капели понад 1100 метрів квадратних, а це близько 1/6 футбольного поля.
4. Мікеланджело працював над фресками протягом чотирьох років і до останнього не брався до зображення Бога оскільки хотів спочатку відточити свою техніку, щоб зобразити Творця як най краще.
5. Над розписом Сіктинської капели працював не тільки Мікеланджело, тут можна побачити також фрески роботи Доменіко Гірландайо, П'єтро Перуджино, Козімо Росселлі та Сандро Боттічеллі.