Цікаві факти про азбуку Морзе і телеграф

Все про азбуку Морзе і телеграф

Мало хто сьогодні цікавиться такою застарілою технологією як азбука Морзе та телеграф, однак як не дивно навіть сьогодні вони ще використовуються для зв'язку.

1. Хоч азбуку Морзе було винайдено понад 225 років тому її вивчають навіть сьогодні при підготовці розвідників та шпигунів.
2. Азбуку Морзе також називають «Вікторіанським інтернетом» оскільки свого часу телеграф і азбуку Морзе використовували практично по всьому світі для передачі повідомлень протягом багатьох десятиліть.
3. Мало хто знає, що винахідник азбуки Морзе — Самуель Морзе є також одним з найвидатніших художників-портретистів в США.
4. Конгрес США свого часу виділив понад 30000 доларів на створення першої телеграфної лінії. В ті часи це була неймовірно велика сума.

Годинник з Морзе

5. 2007 року японська компанія випустила наручний годинник з азбукою Морзе. Такий незвичний годинник повідомить час, використовуючи азбуку Морзе, після натискання кнопки «play».
6. Є навіть специфічний спорт по швидкості передачі та розпізнавання тексту азбукою Морзе — швидкісна телеграфія.
7. Лідерами по швидкісній телеграфії є національна збірна Білорусії. 2003-го року Андрій Біндасов за одну хвилину передав в буквеному тексті 283 знаки, а в змішаному - 230. Це означає, що йому вдалось робити приблизно 700 ударів у хвилину або майже 12 в секунду.